Slovensko

Pročko: Slovensko je v EÚ na úrovni ako Nemecko. Európske právo nemá prednosť pred našim

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Aktivisti, ktorí si svojským spôsobom odchytávajú politikov pred parlamentom, kde si včera napríklad opľuli a nakopali do zadku poslanca SaSky Žiaka, si tentoraz chytili ďalšieho vládneho poslanca.

Zábava mohla pokračovať, pretože títo občania si chytili bývalého humoristu, ktorý sa nahý predvádzal na námestí. Jozef Pročko odpovedal na otázky a povedal, že podľa neho je Slovensko v Európskej Únii rovnocenné napríklad ako Nemecko.

Pročka sa opýtali, či právo Európskej únie, je nadradené nášmu slovenskému právu, na čo odpovedal, že nie „samozrejme, že nie“ a dodal, že zákony EÚ, nemajú pred našimi prednosť. Článok 7., odstavec 2. však v našej Ústave hovorí: „Slovenská republika môže medzinárodnou zmluvou, ktorá bola ratifikovaná a vyhlásená spôsobom ustanoveným zákonom, alebo na základe takej zmluvy preniesť výkon časti svojich práv na Európske spoločenstvá a Európsku úniu. Právne záväzné akty Európskych spoločenstiev a Európskej únie majú prednosť pred zákonmi Slovenskej republiky. Prevzatie právne záväzných aktov, ktoré vyžadujú implementáciu, sa vykoná zákonom alebo nariadením vlády podľa čl. 120 ods. 2.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *