Politika

Pročko je za pomoc migrantom a moslimom na Slovensku: „Dajme pomoc tým, ktorí to potrebujú“

Jozef Pročko, ktorý kandiduje za stranu Igora Matoviča sa vyjadril v relácii na TA3, že pomáhať sa má a pomáhajme ľuďom, ktorí trpia vojnou. Myslel tým migrantov, ktorí prúdia od roku 2015 do Európy.

Kandidát Pročko a bývalý komik diskutoval spolu s kandidátkou Kolíkovou, ktorá kandiduje za stranu Za Ľudí, tá s ním v téme pomoci pre migrantov z afrických krajín súhlasila.

Moderátor: „Máte možno dáku predstavu, koľko ľudí by malo Slovensko prijať?“

Pročko: „Viete to sú tie čísla, pomáhajme, diskutujme o tom s Európskou Úniou a naozaj ja som ochotný tiež pomáhať ľuďom, ja tiež a myslím si že každý jeden Slovák. Viete, my Slováci sme v tom jedineční, že my naozaj náš domov poskytujeme ľuďom, ktorí potrebujú pomoc a dajme pomoc tým ľudom, ktorí to potrebujú.“

Na ďalšiu otázku moderátora, či má Slovensko pomôcť týmto migrantom aj na Slovensku a teda aby migranti boli u nás, Pročko odpovedal, že stým nemá problém.

Pročko však hovoril aj o tom, že nelegálnych migrantov treba kontrolovať, ako to však myslel nie je jasné, lebo väčšina migrantov prichádza do Európy nelegálne a je ťažké zistiť, ktorí skutočne utekajú pred vojnou, alebo prišli do Európy len kvôli ekonomických výhodám.

(Vo videu sa tejto téme venujú v čase 25:00)

29 Replies to “Pročko je za pomoc migrantom a moslimom na Slovensku: „Dajme pomoc tým, ktorí to potrebujú“

 1. On nie je len bývalý komik – on je permanentný, doživotný šašo. Z tých migrantov je tak 5% tých, ktorí naozaj utekajú pred vojnou. Zvyšok sa jednoducho chce mať lepšie – a to na úkor naivného a liberálne osprosteného hostiteľa a bez vlastného pričinenia. A nemáme náhodou doma dosť svojich ľudí, ktorí potrebujú – a na rozdiel od tých migrantov – si aj zaslúžia pomoc? Koľko našich starých ľudí (ktorí tu odpracovali celý život!!!) si môže z 300 EURového dôchodku zaplatiť domovy dôchodcov za min. 800- 900 EUR mesačne???

  1. Chcú sa mať lepšie – čiže chcú jesť každý deň, mať istotu že im nik nepodpáli dom, chcú žiť proste normálny život; prečo ho mať nemajú? Inak, čítal si nejaký prieskum, alebo si si tých 5% vymyslel?

   1. Nech začne príkladom vo svojom dome a zo svojou rodinou ,som zvedavý ako dlho to vydrží hlásať verejné fakt by to bolo zaujímavé !!!!!

   2. Stačí vnímať informácie a správne ich vyhodnocovať! Z pomedzi tých migrantov, ktorí prekročili hranice EU (Schengenu) je tých z území, kde naozaj je vojna ani nie 5%! Kopa ich je z Afganistanu, Pakistanu, dokonca z Indie, Jemenu, Somálska, Eritrey, Etiópie a dokonca Maroka, Alžírska, Tuniska… kde predsa žiadna vojna nie je! Naivní slovenskí osprostení slniečkári by sa tiež všetci mali radi lepšie…ale ak prídu migranti a bude to treba všetko prefinancovať, tak životná úroveň nás všetkých na Slovensku prudko klesne (a to nehovorím o prudkom nárastre kriminality!). A- oni sa určite neintegrujú- neprispôsobia (viď Švédsko, Anglicko, Francúzsko, Belgicko, atď) ale budú robiť všetko preto aby sme sa im prispôsobili my! Skrátka tá bieda a tie pomery -islam, šária , atď…tak to zavedú tu. Teda Z Európy, či konkrétne Slovenska spravia zaostalú Afriku – to, odkiaľ prišli. To chceme????

 2. To je to ze tito liberali vobec neberu ohlad na nasich ludi, ze tu maju existencne problemy. Im nakazu hore ze maju prijat xy nejakych migrantov a oni to odsuhlasia a zaplatia…..a potom v telke vysvetluju preco sa musia zvysovat dalsie dane, lebo toto lebo hento…radsej daju kazdemu druhemu len nie vlastnemu narodu…to by bola dakedy vlastizrada…dnes to je progresivizmus.

  1. Naopak, liberáli vedia, že ako sa tu žije (oni majú predsa tiež staré mamy a otcov) ale chcú pomôcť tým, ktorý nemajú úrodnú pôdu, nemôžu si dovoliť jesť každý deň, a boja sa o svoje deti. Tak prečo nepomôcť najprv tým, ktorí si prežili peklo a bez našej pomoci umrú, ako tým, ktorí sú ako-tak finančne zabezpečený? V Afrických krajinách, kde vojna ani nie je, majú mesačný zisk okolo 80€! Nie je od nás odporné, akí sme skúpi? Veď my si máme čo do úst vložiť! Keď tu bola 2. svetová vojna, naš predkovia tiež nemali čo jesť, a ak utiekli napr. do USA, Anglicka, alebo ja neviem do akých krajín, vynali ich z tade?

   1. tych ktori sa maju v Afrike horsie ako my je zhruba miliarda, ak nie viac
    pomoct sa im da jedine tak, ze im pomozeme u nich doma s osvetou, prip. zdravotnostvom, ak vobec, kedze ich politici to chce zvladnut sami
    Afrika je stale najbohatsi kontinent na Zemi, akurat ich prirodne zdroje im beru ini a to si musia vyriesit sami
    Mimochodom, kam nastahovat miliardu ludi?
    zeby do Bratislavy?

   2. Ty mudrlantka naši ľudia išli do Ameriky robiť nie parazitovať a tieto hovna migrantske, mladý chlapi kozomrdi čo majú bojovať za lepší život pre seba a svoje rodiny idú do európi parazitovať a robiť zlobu,!

   1. Ale pokiaľ som informovaná, olano nesúhlasí s prijímaním migrantov. Ci už áno????? V tom prípade Matovic klame, alebo si z nás Procko robí srandu.

 3. Zas ďaľší čo chcú pomáhať cudzincom…Tu treba pomáhať našim ľudom, Slovákom doma a Slovákom čo sú v zahraničí a chcú sa vrátiť domov!

 4. Šašo procko s úbohým humorom…..
  Keď tak chce pomáhať migrantom nech sa za nimi vystavuje nikomu tu chýbať nebude.
  Takto to vyzerá keď sa komediant trepe do politiky.Nech si tento šašo precita len jediný clanok , ktorý bol na internete v Novom čase, čo nás stojí len 9 migrantov v Humennom v areli bývalých kasární – do neba volajúce. Naši ľudia života ale šašovia sem chýbajú ……..

 5. Ha, ha, ha … toto je ďalší šašo. Bože ten Mat_ovič je neskutočný. Ten do parlamentu ťahá samých … Ľudia konečne sa už zobuďte!!!

 6. 4 deticky na Slovensku potrebuju liek,ktorý stoji 2 milióny dolárov …. pomôž radšej im Pročko!!! Nie tým moslimom a utečencom !!!! U nás sú ľudia čo ziju z minimálnych príjmov a živoria!!! To by vás malo zaujímať !!!!!!!!!!!!!! My tu nechceme moslimov ani nikoho iného !!!!!!

 7. On bude ten prvý ktorý bude poskytovať pomoc . … Títo v*jebanci sa zošijú vo svojich haciendach a migrošov napchajú na východné Slovensko. Okeckajú to samozrejme tými najsladšími rečičkami o solidárnosti, zodpovednosti a o tom ako musíme pomáhať tým ktorí to potrebujú.
  Prečo na východne Slovensko ? No lebo v Blave celá BratYslavská kaviareň samozrejme chce migrošov, aby vyzerali cool pred Bruselom, ale vedia že okrem nich ich tam nechce nikto . … Teda „nechce“, všetci Blaváci sa tvária že chcú nikto ich ale nechce mať pri sebe. Veď spomeňme na history, keď mali byť umiestnení pri Bratislave, alebo Trnave tak rýchlo prebehlo malé referendum a rozhodlo že tam nie . … A tak ich bez toho či sa to už východniarom páči, alebo nie šupli na východne Slovensko . … Viď Humenné. Tu už sa to samozrejme musí všetkým páčiť. Banda sk*rvená prašivá ! A toto je presný obraz tej solidárnej, korektnej, spravodlivej a liberálnej čvargy ! Áno chcem ale nie k nám . … Budeme za dobručkých a zároveň si udržíme aj voličskú základňu na západnom Slovensku.

 8. Pročko chceš pomáhať tým ktorí to potrebujú ? Po celom východnom Slovensku máš „more“ osád a v nich ľudí ktorí to potrebujú . … Všetkých ste ich zatlačili na východne Slovensko a tu sa s nimi trápia východniari. Prosím máš tu nespočetné množstvo ľudí ktorým môžeš pomáhať . … Pekne postav sociálne byty v Rači, alebo pri Bratislave a staraj sa ! Aha o takých vy nemáte záujem . …

 9. Správne Rakoci…..nech si stavaju solidárni Bratislavčania sociálne byty pri svojich haciendach pre tych ktorým byty chcú stavať len na východe Slovenska, lebo pri Bratislave sa to nesmie.Nech si ich berú k sebe na prevýchovu a po tejto skúsenosti určite nebudú mať chuť ani na migrantov lebo je to jedna krvná skupina.
  Procko a jemu podobní skúste to……a potom buďte múdri….Abelko tiež nech si berie svojich zverencov k sebe a nech nekecaj za ťažké peniaze blbosti o prevýchovu.Berte si všetkých do Bratislavy.

 10. Nech začne príkladom vo svojom dome a zo svojou rodinou ,som zvedavý ako dlho to vydrží hlásať verejné fakt by to bolo zaujímavé !!!!!

 11. Jožko zober si ich k sebe do hasičárni,alebo ich ubytuj na zamku a do hasicarni mozu chodit na jedlo.uvidim ako dlho vydržíš s pomocou.Chceš pomáhat,pod prikladom.

 12. Pročka vsedci dobre poznajú…. Co je zač a aky ma charakter…. Ale tu nejde o pomoc a dobre srdce ako sa milý Jozef tvari… Tu ide len o ďalšiu možnosť sa nabaliť na týchto utecencoch ako to robia na ciganoch … Ved to ani nie sú utečenci sú to dezerteri, sú to vecsinou mladý ľudia a hlavne muži ktorí opustili svoju vlasť, a neprišli zo sklonenou hlavou prosiť o pomoc.
  Prišli si sem užívať anarchiu ktorá sa im v Európe umožňuje… ved oni stoja nad zákon! za težke trestné činy nie sú vôbec trestaný ba práve naopak chránia ich, a to som si nikde neprečítal ale povedali mi to ľudia ktorí žijú v ich blízkosti….. A verte mi milý Slováci oni sa nám určite neprispôsobia, vytvoria si vlastne komunity a mi domáci budeme ich nepriatelia, ved si stačí otvoriť oči a pozrieť sa na západ… Tam môžete vidieť aj co znamená liberalizmus chlapi v sukniach a podobne, ľudia ktorich by ste len ťažko skúšali zaradiť podľa pohlavia, a moslimovia ktorí sú chránený a dobre ziveny za peniaze slušných ľudí, bez toho aby bola co i len nádej na ich zaradenie sa do spoločnosti a podieľa i sa na budovaní štátu. Toto je skutočný liberalizmus a v ňom má normálny pracujúci slušný človek miesto v spinavom kúte….

 13. Ty šašo dementný,najskôr treba pomôcť našim ľudom a hlavne dôchodcom a nie sem napchať čvargu čo by len vyciciavali a nič nerobili.No a naša chudoba by sa mohla len prizerať…..toto by sme chceli?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *