Prirodzená imunita chráni lepšie pred covidom Delta, ako dve dávky vakcíny - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Prirodzená imunita chráni lepšie pred covidom Delta, ako dve dávky vakcíny

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Nová analýza vychádza z databázy spoločnosti Maccabi Healthcare Services, ktorá zahŕňa približne 2,5 milióna Izraelčanov. Štúdiu viedli Tal Patalon a Sivan Gazit zo spoločnosti KSM, ktorá je súčasťou systému pre výskum a inovácie.

V dvoch analýzach štúdia zistila, že u osôb, ktoré boli očkované v januári a februári, bola v júni, júli a prvej polovici augusta šesťkrát vyššia pravdepodobnosť nákazy než u neočkovaných osôb, ktoré už boli koronavírusom infikované.

V tejto analýze, ktorá porovnávala viac ako 32 tisíc osôb v zdravotníckom systéme, bolo riziko vzniku symptómov Covid-19 u očkovaných osôb 27-krát vyššia a riziko hospitalizácie osemkrát vyššia.

“Táto analýza ukázala, že prirodzená imunita poskytuje dlhšiu a silnejšiu ochranu proti infekcii, symptomatické ochorenie a hospitalizáciu v dôsledku varianty delta,” uviedli vedci.