Spoločnosť

Prírodná katastrofa v našich horách! Pozrite sa, čo nám zo Slovenska ostalo.

Na facebookovej stránke Tatry sa objavil príspevok, kde autor upozorňuje na kalamitné zábery v Malej Fatre.

„Prvé sekundy po príchode do Vrátnej popisujem ako silný šok. Cesta autobusom priniesla zdrvujúce pohľady na vyrúbané kopce.“ uvádza autor.

Ďalej dodáva „Lesy vyrezané a stromy popadané cez turistické chodníky. Výstup cez Poludňový Grúň na Stoh priniesol pohľad na kedysi chránenú oblasť krásnych lesov – dnes úplne vykynožené obrovské pláne bez lesov pripomínajúcu severo-Írske kopce.“.

My len môžeme povedať, že z našich lesov sú vyvážané milióny kubických metrov do zahraničia a denno denne vidíme plné vlaky Slovenského dreva, ktoré putujú na západ. Ak si nebudeme chrániť vlastnú prírodu, neostane nám tu už naozaj nič.

zdroj: FB/Tatry

5 Replies to “Prírodná katastrofa v našich horách! Pozrite sa, čo nám zo Slovenska ostalo.

  1. Typický príklad dezinformácie zo strany toho čo sa tomu veľmi dobre rozumie, ale nepovie to tak ako by sa malo a nepochvalil za vzorne sparacovanú kalamitu 🙁 a ešte to uverejní na stránke, ktorá v podstate s tým nemá veľa spoločné len akurát má veľa priaznivcov, ktorí to žerú ako keď psovi dáte kĺbasu 🙂

    1. Suhlasim, a k tomu este vyrubane SMREKOVE porasty a vo vagonoch BOROVICA. Foto opatovne zalesnenych a pracne udrziavanych porastov nezverejni nikto. Za lykozrutom ostava mrtvy les, cim skor sa zrube a zalesni, tym lepsie pre vsetkych. O erozii pody a pod. uz radsej ani nejdem pisat.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *