Prínosy vakcíny AstraZeneca prevyšujú prípadne krvné zrazeniny, hlási slovenský liekový ústav

Čo raz častejšie sa hovorí o krvných zrazeninách po podaní vakcíny od spoločnosti AstraZeneca. Práve touto vakcínou sa vo veľkom očkuje proti koronavírusu aj u nás. Samotný šéf očkovacej stratégie Európskej liekovej agentúry vyhlásil, že existujú súvislosti medzi menovanou vakcínou a krvnými zrazeninami.

Podľa slovenského Štátneho ústavu na kontrolu liečiv však tieto súvislosti ešte neboli dokázané a stále sa prešetrujú a preto prínosy vakcíny AstraZeneca prevyšujú jej riziká, uviedla to hovorkyňa ústavu.

„Štátny ústav monitoruje hlásené prípady v Európskej únii a je v úzkom kontakte s Európskou liekovou agentúrou i národnými liekovými agentúrami. Momentálne pokračuje skúmanie spojitosti medzi zriedkavými prípadmi krvných zrazenín a vakcínou Vaxzevria na Výbore pre hodnotenie rizík liekov, v ktorom má ŠÚKL svojich zástupcov. Závery výboru sa budú bezodkladne komunikovať,“ informovala.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353