Primátor Hlohovca a Naď sa do seba pustili v statuse: "Toto nám zlomí krk všetkým a ty to vieš." - MAGAZÍN 1
Slovensko

Primátor Hlohovca a Naď sa do seba pustili v statuse: „Toto nám zlomí krk všetkým a ty to vieš.“

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Primátor Hlohovca Miroslav Kollár (Za Ľudí) uverejnil na sociálnej sieti status, v ktorom tvrdí, že informácií, ktoré ako primátor má o príprave celoplošného testovania ho považuje za zlé a viac politické, ako odborné rozhodnutie. Na jeho status v komentároch okamžite reagoval minister obrany Jaroslav Naď.

„Na základe všetkých informácií, ktoré v tejto chvíli ako primátor mám o stave príprav celej operácie, považujem plošné testovanie za zlé a viac politické, ako odborné rozhodnutie. Hovorím to pri plnom vedomí.“ uvádza v statuse primátor Hlohovca.

Ďalej vo vyjadrení však dodáva, že urobí čokoľvek, aby plošné testovanie prebehlo a bolo pre všetkých bezpečné.

„My to v samosprávach nakoniec nejako zvládneme. Napriek tomu, že sme sa až teraz večer dozvedeli, že je takmer všetko inak, že si máme v podstate všetko zabezpečiť sami atď. Úprimne, neočakávam už nič, len to, že v sobotu ráno príde vojak s testami a certifikátmi. A že si to tam celé odstojí a bude niesť zodpovednosť za dianie na každom odbernom mieste. Také odberné miesto, kde zodpovedná osoba z OS SR nebude, neotvorím.“ tvrdí primátor.

Status uzatvára tým, že „keď raz vyjdú najavo okolnosti prípravy tejto „operácie“, nezostane kameň na kameni.“.

Okamžite v komentároch reagoval minister obrany Jaroslav Naď

„Miro už to preháňaš. Akože celá Orava a Bardejov ocenili čo všetko sme tam zabezpečili. Ty, aj napriek tomu, že stále dostávaš info, cez Úniu miest či ZMOS, ktorí aj dnes sedeli hodiny na ÚKŠ, tak si ideš svoje. Niekedy už by bolo aj fajn povedať si, že idem makať a nie stále vyplakávať na fb. Väčšiu politickú reklamu si urobíš hladkým priebehom, ako vyplakávaním v médiách. A ešte raz, ak tvrdíš, že všetko robia samosprávy a my dávame iba jedného vojaka, tak klameš a buď to robíš zámerne, alebo nemáš informácie, ale napriek tomu máš potrebu sa vyjadrovať. Zavádzaš. Asi vieš prečo máš potrebu to robiť.“ reaguje Naď.

Na jeho komentár odpovedá primátor Miroslav Kollár s tým, že toto im všetkým nakoniec zlomí krk: „prepáč, ty vieš, aká je reálna situácia. chápem, že ideš svoje, máš svoje úlohy a zodpovednosť, si minister. ja som primátor, mám zodpovednosť za mojich ľudí. do konca týždňa máme všetci čo robiť. potom sa o tom môžeme porozprávať. stačí ľuďom pustiť záznam z porady primátorov nielen po dnešnom krízovom štábe a pochopia. toto nám zlomí krk všetkým. a ty to vieš. tu ďalej túto debatu viesť nebudem.“