Prieskum: Väčšina Európanov verí, že sa EÚ rozpadne. Hádajte, ktorá krajina je prvá

Prieskum vykonaný výskumným strediskom YouGov v 14 európskych krajinách ukázal, že väčšina Európanov verí, že EÚ sa do 10 až 20 rokov rozpadne, uviedla správa The Guardianu.

Väčšina respondentov, ktorá sa k tomuto pohľadu hlási, je zo Slovenska a Francúzsku.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Napriek skutočnosti, že Európska únia dosiahla rekordných vrcholov počas viac než štvrť storočia, viac než polovica Európanov verí, že EÚ sa v nasledujúcich 20 rokoch pravdepodobne rozpadne, napísal The Guardian.
 
Tieto údaje boli získané na základe prieskumu výskumného centra YouGov pre Európsku radu pre zahraničné vzťahy v 14 európskych krajinách: vo Francúzsku, Nemecku, Belgicku, Taliansku, Holandsku, Rakúsku, Slovensku, Rumunsku, Grécku, Českej republike, Maďarsku, Dánsku, Španielsku a v Poľsku . Počas prieskumu väčšina respondentov uviedla, že kolaps EÚ v najbližších 10-20 rokoch je „realistická možnosť“.
 
Väčšina respondentov, ktorí s týmto názorom súhlasia, boli zo Slovenska – 66%.

58% francúzskych respondentov vyjadrilo názor, že EÚ sa pravdepodobne v nasledujúcich 20 rokoch rozpadne.
 
Najmenej v rozpad Európskej únie verí Švédsko (44%), Dánsko (41%) a Španielsko (40%).

zdroj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353