Zo sveta

Prieskum ukazuje, že väčšina Európanov je za prijatie migrantov

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Nový prieskum vedený firmou pre výskum trhu a konzultácie Ipsos tvrdí, že väčšina Európanov zo všetkých študovaných krajín má vítajúci prístup k migrantom. Spolu s tým však väčšina neverí, že migranti sa môžu integrovať do európskych spoločností alebo do Európy prichádzajú ako ozajstní utečenci.

Prieskum, ktorý sa každý rok vykonáva globálne v 26 krajinách k Svetovému dňu utečencov, ukázal, že tou najviac migrantov vítajúcou krajínou je Švédsko s 81% občanov, ktorí chcú prijať migrantov. Holandsko a Španielsko sú v tesnom závese s 80% respektíve 79%. Najmenej „vítajúce“ v Európe je Maďarsko, kde len 57% opýtaných hovorí, že sú otvorení migrantom.

Tiež Belgicko a Francúzsko vykázali významný nárast otvorenosti k migrantom.

V Nemecku povedalo 76% opýtaných, že vítajú migrantov – čo bol 19% nárast oproti prieskumu z predchádzajúceho roka. Paradoxne však len 35% povedalo, že verí, že migranti sa môžu do nemeckej spoločnosti integrovať. 58% Nemcov tiež naznačilo, že väčšina migrantov nie sú utečenci, ale do Európy prišli z ekonomických dôvodov.

Podobne vo Švédsku len 31% účastníkov súhlasilo, že migranti sa môžu do spoločnosti integrovať a v Belgicku a v Maďarsku s tým súhlasilo len 28%. Len 26% Rusov si myslí to isté. Vo Veľkej Británii a vo Švédsku 51% povedalo, že migranti prichádza do Európy z ekonomických dôvodov a nie kvôli vojne či perzekúcii a s tým súhlasí aj 74% Rusov.

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *