Zo sveta

Prieskum ukazuje, že väčšina Európanov je za prijatie migrantov

Nový prieskum vedený firmou pre výskum trhu a konzultácie Ipsos tvrdí, že väčšina Európanov zo všetkých študovaných krajín má vítajúci prístup k migrantom. Spolu s tým však väčšina neverí, že migranti sa môžu integrovať do európskych spoločností alebo do Európy prichádzajú ako ozajstní utečenci.

Prieskum, ktorý sa každý rok vykonáva globálne v 26 krajinách k Svetovému dňu utečencov, ukázal, že tou najviac migrantov vítajúcou krajínou je Švédsko s 81% občanov, ktorí chcú prijať migrantov. Holandsko a Španielsko sú v tesnom závese s 80% respektíve 79%. Najmenej „vítajúce“ v Európe je Maďarsko, kde len 57% opýtaných hovorí, že sú otvorení migrantom.

Tiež Belgicko a Francúzsko vykázali významný nárast otvorenosti k migrantom.

V Nemecku povedalo 76% opýtaných, že vítajú migrantov – čo bol 19% nárast oproti prieskumu z predchádzajúceho roka. Paradoxne však len 35% povedalo, že verí, že migranti sa môžu do nemeckej spoločnosti integrovať. 58% Nemcov tiež naznačilo, že väčšina migrantov nie sú utečenci, ale do Európy prišli z ekonomických dôvodov.

Podobne vo Švédsku len 31% účastníkov súhlasilo, že migranti sa môžu do spoločnosti integrovať a v Belgicku a v Maďarsku s tým súhlasilo len 28%. Len 26% Rusov si myslí to isté. Vo Veľkej Británii a vo Švédsku 51% povedalo, že migranti prichádza do Európy z ekonomických dôvodov a nie kvôli vojne či perzekúcii a s tým súhlasí aj 74% Rusov.

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

11 Replies to “Prieskum ukazuje, že väčšina Európanov je za prijatie migrantov

 1. Žijem už dosť dlho, ale nikto sa ma na môj názor nikdy nepýtal. Nikdy ma neoslovili ľudia na ulici s otázkou čo si myslím o aktuálnom dianí v Európe, na svete, ani s nejakou anonymnou anketou. A pritom mám svoj názor. Kde robili prieskum? Vo veľkých mestách alebo na dedinách? Pýtali sa starších ľudí čo už majú skúsenosti alebo mladých nerozumných?
  Nuž ja to poviem takto. V každom štáte sú ľudia, ktorým treba pomôcť, či sú sociálne na tom zle, nezamestnaní, bezdomovci, zdravotne postihnutí, tým treba pomôcť, pôvodnému obyvateľstvu, riešiť problémy týchto ľudí a nie sa tváriť, že je všetko v poriadku. Keď nie sme schopní riešiť problémy našich ľudí, tak načo nazvláčať ďalších????? A to sa týka každého štátu v Európe, dosť problémov je tu, len ich nikto nevidí.
  Kde budú tí imigranti pracovať, veď nezamestnanosť je všade?

 2. TOTÁLNE STRELENÍ ! 🤬
  V čo NEPOUČITEĽNÍ veria abo neveria nehrá žiadnu rolu … na každý pád sa ich už viac nezbavia … môžu ich furt iba kŕmiť a starať sa o nich do konca života 👎🏿🤮👿
  SAMI SEBE KATOM !

 3. Zábavné, ako sa podplatené médiá silou mocou snažia nanútiť ľuďom debiliny. Neverím žiadnemu prieskumu. Žiadny sa nekonal. Jednoducho to niekto chce a rovnako jednoducho to potom médiá napíšu.

 4. Len sa asi nepytali ci vitaju aj ilegalnych africko-azijskych migrantov.
  Migrantom je kazdy, kto ide z miesta na miesto. Su vnutorni migranti, vychodniari v Bratislave, a medzistatni migranti, Slovaci pracujuci v CR. Vsetko su to migranti.
  Urcite to budu vysvetlovat tak, ze ak vam nevadia migranti z CR, tak vitate aj migrantov z Afganistanu, z Konga.

 5. Prieskumy verejnej mienky

  Prochazka:
  Kiska síce spravil na zaciatku velmi dobré strategické rozhodnutie predplatit si na rok dopredu Focus.
  Matovic: Jako co, že prieskumy?
  Prochazka: No, že proste rok robí s Focusom a vie preco a vie ako, aj si v SME na to našli cloveka, ktorý sa im tam o to stará, aby to tú verejnú mienku proste nejakým spôsobom masírovalo
  https://www.ta3.com/clanok/1061164/matovic-na-nahravke-otvaral-temu-dph-prochazka-hovoril-o-peniazoch-na-kampan.html

 6. Mám 47 rokov a počas môjho života ma prieskumná agentúra ohľadom volieb oslovila jediný raz. Pani sa ma opýtala na vek, veľkosť mesta v ktorom žijem, vzdelanie. Potom prišlo na otázku, koho by som volila. Po mojej odpovedi som už zrazu bola v skupine z ktorej už majú dosť respondentov….. Takže asi takto sa robí prieskum.

  1. Ja som v živote mala možnosť len raz odpovedať na anket. otázku, ale to bolo milé.Pýtali sa ma, aká je moja najobľúbenejšia voňavka. ale neboli v obraze, lebo nepoznali moje vône….

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *