Slovensko

Prieskum ukázal, že voliči ĽSNS najviac odmietajú nosenie rúšok

Televízia Markíza si nechala od agentúry FOCUS urobiť prieskum o voličoch strán, ktorí sú ochotní nosiť rúška počas pandémie koronavírusu.

Z celkovej populácie je ochotných nosiť rúško 62,5% ľudí, 2,1% nevie odpovedať a 35,4% nie je ochotných nosiť rúško.

Podľa politických strán majú najmenšie sympatie k noseniu rúšok voliči Kotlebovej ĽSNS. 41,1% je ochotných nosiť rúška, 1,2% nevie odpovedať a až 57,7% voličov kotlebovcov nie je ochotných mať prekryté ústa rúškom.

Voliči strany Igora Matoviča OĽANO sú k noseniu rúšok pozitívnejší. Až 73,8% ich voličov je ochotných nosiť rúška, 1,8% nevie a 24,4% nechce rúška na ústach. 53,9% voličov novej strany Petra Pellegriniho je ochotných nosiť rúška, 3,9% nevie a 42,2% nie je ochotných.

61,5% voličov Smeru rúška nosiť ochotní sú a 38,5% má negatívny postoj k rúškam. Voliči SaS sa rozdelili v pomere 80% pre rúška a 20% proti rúškam.

Kollárovci sú v pomere 73,6% pre rúška a 26,5 proti. Najlepší vzťah k rúškam majú voliči Progresívneho Slovenska s pomerom 83,9% za rúška a 16,1% proti rúškam.

Potrebujeme vašu podporu, aby sme mohli pokračovať!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!