Prieskum ukázal, že najmenej veria vakcíne voliči Kotlebu. Zaočkovať by sa dalo 26,8% Slovákov

Podľa najnovšieho prieskumu „Ako sa máte Slovensko?“ od prieskumnej spoločnosti MNFORCE, komunikačnej agentúry Seesame v spolupráci so Sociologickým ústavom Slovenskej akadémie vied (SAV) a Ústavom výskumu sociálnej komunikácie SAV, by sa na Slovensku dalo zaočkovať proti koronavírusu 26,8% ľudí.

Na otázku „Ak by dnes bola dostupná vakcína na nový koronavírus schválená Európskou úniou, dali by ste sa zaočkovať?“ však odpovedalo NIE až 44,3% a na otázku nevedelo odpovedať 28,9% opýtaných.

Prieskum zistil aj postoj k očkovaniu od rôznych voličov politických strán. Najviac veria vakcíne voliči Za ľudí a zaočkovať by sa dalo 52,6% ich voličov. Nasleduje PS-Spolu s 51% a OĽANO 46%. Menej už veria vakcíne voliči SaS a to 35,6%. Hlas-SD 24,%. Sme Rodina 23,5% a Smer SD 16,9%. Najmenej veria vakcíne voliči strany Mariana Kotlebu ĽSNS a to 6,2%.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353