Slovensko

Prieskum ukázal, že ľudia už najmenej dôverujú Matovičovi

Najnovší prieskum agentúry Focus pre televíziu Markíza ukázal zaujímavé čísla. Najdôveryhodnejším členom vlády sa stal minister hospodárstva Richard Sulík. V prieskume sa pýtali ľudí, ktorému členovi vlády ľudia najmenej a najviac dôverujú.

Sulík je so 47,4% najdôveryhodnejší vládny politik. Premiér našej krajiny Igor Matovič je naopak pre ľudí najmenej dôveryhodný a to až pre 67.1% opýtaných.

Vyplýva to z exkluzívneho prieskumu agentúry Focus, ktorý na vzorke 1 014 respondentov uskutočnila od 7. do 15. októbra pre Televíziu Markíza.

Podľa jeho výsledkov v dôveryhodnosti patrí druhá priečka ministrovi životného prostredia Jánovi Budajovi so 46,4 percentami pred ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou, ktorá požíva 44,8 percentnú dôveru.

Pri otázke nedôvery vedie už spomínaný premiér. Druhou najnedôveryhodnejšou členkou vlády so 61,1 percentami je vicepremiérka a  ministerka investícií Veronika Remišová. Tretí v poradí skončil šéf rezortu zdravotníctva Marek Krajčí, ktorému nedôveruje 57 percenta oslovených respondentov.