Slovensko

Prieskum: Kotlebovi začína veriť viac ľudí. Čaputová dôveryhodnosť stráca

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Podľa najnovšieho prieskumu dôveryhodnosti politikov si niektorí poriadne zavarili a ich dôvera občanov klesá. Iným politikom však perentá počas pandémie začali stúpať. Sú nimi napríklad šéf Smeru Robert Fico či šéf ĽSNS Marian Kotleba.

Pohoršila si napríklad prezidentka Zuzana Čaputová z 54% na terajších 49. Peter Pellegrini tiež klesol a to na 41 percent. Tretím politikom je premiér Eduard Heger s 30%.

Štvrté miesto má Richard Sulík a to 29%. Prvú päťku uzatvára predseda Smeru Robert Fico (29 %), ktorý oproti júnu poskočil a v rebríčku sa vďaka tomu objavil pred predsedom parlamentu Borisom Kollárom (26 %). Nesleduje šéf SNS Andrej Danko (25 %), europoslanec a predseda mimo parlamentnej Republiky Milan Uhrík (23 %) a s jednopercentným rozdielom šéf KDH Milan Majerský (21 %)

Marian Kotleba v dôveryhodnosri stúpa a má v prieskume 20 %. Za Kotlebom sa ocitla predsedníčka Za ľudí Veronika Remišová a líderka Prograsívneho Slovenska Irena Bihariová, obe s výsledkom 19 percent. Predposlednú priečku obsadil predseda OĽaNO Igor Matovič (13 %) a rebríček uzatvoril šéf maďarskej „trojstrany“ Aliancia Krisztián Forró (8 %).