Politika

Prezidentka podporila Dúhový PRIDE: „Máte tu svoj domov… Ste prirodzenou súčasťou našich rodín“ odkazuje

Na Slovensku sa v sobotu koná Dúhový PRIDE, ktorý je známy svojim pochodom v uliciach mesta, kde sa stretávajú homosexuáli, bisexuáli, transsexuáli a rôzny ľudia, ktorí si nevedia zaradiť svoje pohlavie alebo sa ešte len hľadajú a chcú, aby ich spoločnosť akceptovala.

Dúhový PRIDE sa však tento rok bude konať len ONLINE, kvôli pandémii koronavírusu. Prezidentka Zuzana Čaputová však podporila LGBTI komunitu a zaslala im podporný list.

„Milé účastníčky a milí účastníci,
dovoľte mi prihovoriť sa Vám dnes nielen ako prezidentka, ale aj ako mama dvoch dospievajúcich dcér.

Rovnako ako Vy si prajem, aby Slovensko bolo tolerantnou krajinou, v ktorej sa každý môže cítiť bezpečne, kde nehľadáme to, čo nás rozdeľuje, ale žijeme tým, čo nás spája. Nepočúvajú sa mi ľahko v tejto súvislosti príbehy mladých ľudí, ktorí sú nútení skrývať alebo potláčať svoju identitu, pretože sa boja nielen odsudzovania svojho okolia, niekedy aj straty zamestnania. Ktorí odchádzajú od svojich rodín a priateľov. Profesionálne uplatnenie radšej nachádzajú v iných krajinách, kde viac cítia, že si ich vážia takých, akí sú. A ktorí na Slovensku o sebe od niektorých verejných autorít počúvajú, že ich sexuálna orientácia, nie ich skutky, čestnosť, úspechy či pomoc núdznym, je to, čo ich definuje z hľadiska morálnosti.

Pre mňa ste rovnocennou súčasťou Slovenska. Máte tu svoj domov, právo žiť slobodne a dôstojne. Ste prirodzenou súčasťou našich rodín, susedstiev, pracovných a školských kolektívov a spoločne vytvárame hodnoty, z ktorých prospieva celé Slovensko.

Rozumiem posolstvu Dúhového PRIDE, za ktorým je túžba ľudí, aby žili v spoločnosti, ktorá sa k nim bude správať férovo a s rešpektom. Myslím si, že ľudia, ktorí očakávajú od politických predstaviteľov napĺňanie hodnôt, v tomto prípade rešpektu ľudskej dôstojnosti, nesmú mať pocit, že chcú niečo nesprávne, neakceptovateľne alebo že by sa za to mali hanbiť. Očakávanie, že každý bude môcť žiť svoj život dôstojne a rešpektovane, je predsa absolútne legitímne.

Srdcom sme všetci spolu.“ Zuzana Čaputová.

Pomôžte nám spolu poraziť neoliberalizmus!

Liberálna politika sa šíri celým svetom a ovláda všetky médiá hlavného prúdu. Šíriť informácie, ktoré nevyhovujú tomuto trendu je dnes veľmi ťažké, ale my sa snažíme zo všetkých síl! Potrebujeme však aj vašu pomoc! Vieme, že je ťažké v dnešnej nie ľahkej dobe od niekoho pýtať finančnú podporu, no ak sa nájde niekoľko tisíc ľudí, ktorí nás čítate a podporíte nás akoukoľvek sumou, dokážeme spoločne konkurovať ostatným médiám! Buďte našou podporou, vytvorme komunitu a spoločne informujme o tom, čo je dnes zakázané, len preto, že je to normálne! Ďakujeme vám! Kliknite sem a podporte nás.

5 Replies to “Prezidentka podporila Dúhový PRIDE: „Máte tu svoj domov… Ste prirodzenou súčasťou našich rodín“ odkazuje

 1. Pani prezidentka sa hlboko mýli.
  Nechcite tu maťb svoj domov a nepokladám Vás za prirodzenú súčasť našich rodín.
  Ste len tolerovaný pokiaľ nezachádzate do extrémov.Teda netreba veľmi vystrkovať rohy,
  lebo by mohli byť odbité.

  1. Mě by zajímalo něco jiného. Sdělili poradci paní prezidentce, že LGBTQ nejde dohromady s islámem a v řadě islámských států za tyto praktiky hrozí i trest smrti ?
   Proto je třeba se obracet na minority netolerantní k této komunitě. Např. vyznavače Koránu a učení Proroka.Tam nechť směřuje svá moudrá a vznešená slova.

 2. „Očakávanie, že každý bude môcť žiť svoj život dôstojne a rešpektovane, je predsa absolútne legitímne.“
  Rešpektovanie je o niečom inom… Nie o tom, aby sa nasilu natláčala tá ich „gender a lgbti+“ ideológia už do škôlok a škôl, kde sa malé deti musia učiť, že je dobré sa slobodne rozhodnúť a zmeniť si pohlavie už v mladšom veku, ako to chce presadiť satanská liberálna agenda EU !!! … Rešpektovali by ste to, pani prezidentka, až by vám obidve dcéry dobehli domov prerobené na Fera a Zoltána… a neskôr by to oľutovali, mali z toho ťažké depky a veľmi by to chceli vrátiť späť ?! … Lebo toto sa deje neskôr skoro s každým „prerobencom“ !

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *