Politika

Prešli sme si program Kotlebovcov a nič fašistické sme tam nenašli

Na stranu ĽSNS neustále počúvame, že je to fašistický strana, ktorú by najradšej liberáli rozpustili. Inteligentný človek sa však nenechá ovplyvniť emóciami a pozrie sa na veci odborne a konštruktívne. My sme si prešli program Kotlebovcov a nenašli sme tam nič fašistické či rasistické.

Ako prvé chcú Kotlebovci zaviesť úplnú zodpovednosť pre politikov a vysokých štátnych úradníkov za zneužitie svojej právomoci. Kotlebovci v minulosti už navrhovali zákon pre hmotnú zodpovednosť pre politikov, čo by zlodejom v parlamente veľmi poškodilo, no tento návrh nepodporil nikto okrem hnutia Sme Rodina a samotných Kotlebovcov. Ďalej chcú Kotlebovci zákon na preukázanie majetku politikov a rozkradnutý majetok navrátiť späť štátu.

Ak by vládli Kotlebovci, nemali by v pláne zvyšovať dane, ale rozumnejšie hospodáriť a sociálnu politiku by nastavali na základe zásluhovosti. Tí, ktorí odmietnu pracovať nedostanú nič. Žiadny domy a vysoké sociálne dávky.

Peniaze by ušetrili aj v Národnej rade, kde by znížili počet poslancov z 150 na 100 a platy by sa odvíjali od minimálnej mzdy. Zrušili by aj financovanie politických strán zo štátneho rozpočtu a tak isto aj mimovládnych organizácii, kde idú ročne stovky miliónov.

Kotlebovci by nenechali nezamestnaných čakať doma na sociálne dávky, ale zapojili by ich do prác pre štát, ktoré do teraz robili predražené súkromné firmy. Napríklad výsadbu stromov, výstavbu a opravu bytov, škôl, nemocníc a ciest. Ľudí by do dôchodku posielali v 60tke a dôchodok by stanovili v závislosti od odpracovaných rokov a náročnosti práce.

Mládež na školách by Kotlebovci viedli v národných hodnotách a školy by prispôsobili trhu práce, aby zo škôl vychádzali študenti, ktorí sa dokážu okamžite zamestnať. Pre učiteľov by navrátili autoritu a dôstojnosť, ktorá chýba práve na východnom Slovensku v oblastiach neprispôsobivých občanov.

Kotleba by obnovil aj potravinovú, hospodársku a energetickú sebestačnosť, ktorú Slovensko niekedy malo. Cudzincom by zabránil odkupovanie našej pôdy a zvýšil by dotácie pre domácich poľnohospodárov. Zabránili by tiež ťažbe slovenských lesov a vývozu dreva na západ.

Ak by vo vláde boli Kotlebovci, urobili by všetko pre to, aby človek mal právo si urobiť zbrojný preukaz a nosiť zbraň pre svoju obranu. Tieto obmedzenia už pomaly prichádzajú zo západu, kde napríklad zbrojný preukaz v Nemecku už musíte mať aj na plynovú pištoľ a v niektorých krajinách chcú obyvateľstvo úplne odzbrojiť, čo niektorí pokladajú za nebezpečné, keďže obyvatelia by sa už vôbec nemali ako brániť.

Manželstvo budú Kotlebovci pokladať vždy len zväzok muža a ženy, a nepodporia adopciu detí pre homosexuálov. Pre slušné mladé rodiny ponúknu bezúročné pôžičky zo štátnej banky a možnosti získať štátny byt.

Celé desatoro ĽSNS tu:

 1. Donútime politikov niesť zodpovednosť za svoje rozhodnutia tak, aby vysoká politika viac nebola najorganizovanejšou zločineckou profesiou. Zavedieme trestný postih politikov a vysokých štátnych úradníkov za zneužitie právomoci, a to aj z nedbanlivosti. Prijmeme zákony na preukazovanie pôvodu majetku. Rozkradnutý majetok navrátime do vlastníctva štátu. Trestný a väzenský systém sprísnime tak, aby si každý dobre rozmyslel, či bude kradnúť a lúpiť.
 2. Cestu k prosperite vidíme v rozumnom hospodárení a nie v neustálom zvyšovaní daní. Prehodnotíme štátne výdavky s cieľom prijať vyrovnaný štátny rozpočet. Sociálnu politiku postavíme na princípe zásluhovosti a odstránime zvýhodňovanie asociálov pred slušnými ľuďmi. Tým, ktorí odmietnu pracovať, nedáme zadarmo vôbec nič – žiadne domy, dávky ani príspevky.
 3. Platy politikov a vysokých štátnych úradníkov stanovíme v závislosti od minimálnej mzdy. Počet poslancov NR SR znížime zo súčasných 150 na 100. Sfunkčníme referendum. Zrušíme zbytočné štátne úrady. Zrušíme financovanie politických strán a mimovládnych organizácií zo štátneho rozpočtu.
 4. Všetkým umožníme pracovať. Nezamestnaných zapojíme aj do prác, ktoré doteraz predražene vykonávali súkromné firmy (výsadba stromov, výstavba a oprava bytov, škôl, nemocníc, ciest a inej infraštruktúry). Minimálnu mzdu a dôchodky určíme v závislosti od odpracovaných rokov a náročnosti práce. Dôchodkový vek ústavným zákonom stanovíme na 60 rokov.
 5. Zastavíme privatizáciu zdravotníctva a presadíme jednu štátnu zdravotnú poisťovňu. Záchrannú službu a nemocničné laboratóriá vrátime naspäť do rúk štátu. Zvýšime kompetencie zdravotným sestrám, zabezpečíme špecialistov aj na vidiek a zvýšime prevenciu pred ochoreniami. Pre tých, ktorí si platia zdravotné poistenie, zrušíme doplatky za predpísané lieky.
 6. Výchovu a vzdelávanie mládeže postavíme na tradičných národných a kresťanských princípoch a hodnotách. Navrátime učiteľom autoritu a dôstojnosť. Sieť škôl prispôsobíme trhu práce, podporíme praktické odbory a zrušíme normatívne financovanie škôl. Zavedieme pravidelné protidrogové testy na základných a stredných školách.
 7. Obnovíme potravinovú, hospodársku a energetickú sebestačnosť Slovenskej republiky. Zabránime cudzincom skupovať slovenskú pôdu a zvýšime dotácie pre poľnohospodárov. Odstránime zvýhodňovanie zahraničných podnikateľov pred slovenskými a postupným znižovaním úplne zrušíme DPH. Zvýšime ochranu prírody a zastavíme drancovanie lesov. Zvýhodníme používanie alternatívnych palív v individuálnej a hromadnej osobnej doprave.
 8. Slovenské záujmy staviame nad diktát Bruselu, a preto odmietame obmedzovanie suverenity členských štátov Európskej únie, ako aj projekt Spojených štátov európskych. Nikdy nepodporíme akúkoľvek formu štátnej pomoci súkromným bankám a nezodpovedným cudzím vládam. Sprísnime kontrolu nelegálneho zamestnávania cudzincov a imigračnú politiku.
 9. Nedopustíme narušenie územnej celistvosti SR a posilníme obranyschopnosť vlasti. Presadíme vystúpenie Slovenska zo zločineckého paktu NATO a slovenských vojakov stiahneme z okupačných zahraničných misií. Záujemcom umožníme získať dobrovoľný vojenský výcvik. Zachováme právo na legálnu zbraň. Hranicu trestnej zodpovednosti znížime na 12 rokov.
 10. Za manželstvo budeme vždy pokladať len zväzok muža a ženy. Slušné rodiny podporíme bezúročnými mladomanželskými pôžičkami zo štátnej banky a možnosťou získať štátny byt. Odmietame registrované partnerstvá, adopciu detí homosexuálmi aj propagáciu sexuálnych úchyliek.

7 Replies to “Prešli sme si program Kotlebovcov a nič fašistické sme tam nenašli

 1. Tak toto je program na úrovni!!! Toto keby mohli presadiť, tak by sa na Slovensku dalo konečne slušne žiť!!! Problém vidím iba v tom, že takýto program nebude mať podporu!!! Je tu veľa úžerníkov, daňových a pozemkových podvodníkov, feťákov, čo radi obchodujú s 5 gramami bieleho dizajnu, veľa tep. Lých nie však rožkov a navyše ešte aj veľa mladých, čo sú naivný a nevedia nič o tom ako funguje život, keď nesieš zodpovednosť nie iba za seba.

  1. Pokiaľ neviete čo je fašizmus, tak si to prečítajte s porozumením na Wikipédii. Myslím, že veľa z toh, čo je v programe je fašistické. V programe je veľa, na prvý pohľad, dobrých vecí. Pre mňa je dôležité, ako to chcú urobiť. Pozor na vetu účel svätí prostriedky.
   K bodu 1: súhlasím s trestnou zodpovednosťou. Ako však sprísnia výkony trestu? Zavedú pracovné tábory? Telesné tresty? Toto tu už bolo. Ak o tom neviete, pýtajte sa starších alebo skúste o tom čítať.
   K bodu 2: Vyrovnaný rozpočet. Absolútny súhlas. Míňajme len toľko, čo ekonomika vyprodukuje. Podiel mojej rodiny na štátnom dlhu som ochotný dnes zaplatiť. Od zajtra však žiaden politik za mňa nový dlh nesmie vytvoriť. Inak pôjde sedieť. K tej zásluhovosti. Máme niekde definíciu asociála? V zákone ani ústave nie. Pokiaľ viem. A sme pri fašizme. Vytvoríme segregáciu ľudí, ktorí nespĺňajú nejaké štandardy. Takže ich odstrihneme úplne, a čo potom ďalej? Zase mi to smrdí tábormi alebo nejakými rezerváciami. Tu sa mieri na cigáňov (v žiadnom prípade ich nechcem uraziť) najmä v osadách. Oni nie sú hlúpi a lenivý. To kde sú spôsobila väčšina (my bieli a kresťania) pretože sme ich vyčlenili v minulosti zo spoločnosti na okraj. Je našou povinnosťou ale hlavne bytostným záujmom pre budúcnosť dostať ich z toho nárazmi. Bude to trvať niekoľko generácií. Ozaj viete, že cigáni bojovali proti turkom po boku kráľa?
   K bodu 3: S tým by som mohol súhlasiť. Slovensko má dnes jeden volebný obvod. Viete čo to znamená? Môžete dať svoj hlas kandidátovi, z ktoréhokoľvek mesta v našej krajine. Pozor! Teoreticky sa môže stať, že všetci poslanci budú napr. z Bratislavy. Poďme sa snažiť o napr. 8 volebných obvodov, keďže máme 8 krajov. Teda ja nebudem voliť Kisku lebo je z Popradu ani Kotlebu (BB). Budem môcť voliť len kandidátov zo Žilinského kraja (v ňom bývam). Alebo rozdeľme Slovensko na volebné obvody podľa okresov. To sa už s našim poslancom budeme poznať aj osobne. A všetky politické strany budú mať zástupcov v každom okrese. To je sranda, čo? Aké ľahké. Financovanie strán a neziskoviek je dobrá téma, ale má aj svoje za a proti. Neziskovky môžu dostať 2% z daní. Možno by to mohli mať aj politické strany. Potom sa budú snažiť aj o členov a sympatizanti, aby tie príspevky dostali. Ja by som, ale hovoril o odluke cirkvi od štátu. Cirkev je tiež financovaná štátom. A prečo? Možno by mohla mať tiež len dve percentá od veriacich alebo kohokoľvek. Samozrejme dobrovoľne. Keď pred nejakým časom chcel štát zdaňovať aj cirkevný majetok, tak katolícka cirkev oznámila, že nie je schopná urobiť jeho súpis. Pozor! Všetci platíme daň z nehnuteľností, ale cirkev nie.
   K bodu 4: Som zvedavý, ako zabezpečia odbornú pripravenosť nezamestnaných pri stavebných prácach na školách, nemocniciach, cestách? Myslia si, že zoberú ľudí z úradu práce, dajú im do ruky kelňu a lopatu a idú? Ako zabezpečia kvalitu a bezpečnosť práce? Zoberú majstrov a stavbyvedúci ho zo súkromných stavebných firiem? Kto si to vezme na zodpovednosť? Aku to budú financovať? K dôchodkom so zásluhovosťou súhlasím, ale je v tom aj výška odvedených peňazí zo mzdy? Aj to je zásluhovosť. A zase sme pri rozdieloch. Čo je spravodlivé?
   K bodu 5: V súčastnosti sa pohybujem kvôli práci v štátnych zdravotníckych zariadeniach. Už tie, ktoré sú dnes štátne má tento štát problém financovať. Keď budú štátne všetky, tak potom ako? Som zvedavý, kde vezmú lekárov špecialistov na vidiek. Máme problém dnes dostať do malých miest detských a všeobecných lekárov a zubárov. Kompetencie sestier nepoznám, ale je potrebné ich najmä finančne ich lepšie ohodnotiť. S tými liekmi si to viem predstaviť.
   K bodu 6: S tým opatrne. Nie všetci občania sú kresťania a nie všetci sú slovenskej národnosti. Naša ústava hovorí občianskom a národnostnom princípe. Takže to mi smrdí fašizmom. Čo spravíme si Slovákmi nekresťanmi a s občanmi inej národnosti ako Slovenskej (maďarskej, českej, nemeckej, ukrajinskej a možno aj inej). Takto boli v rokoch 1938 – 1945 segregovaní tiež Slovenskí občania židia, cigáni, komunisti, a možno aj iní. Ako vrátime učiteľom autoritu? Dostanú trstenice? Treba si vážiť samých seba a potom. Treba viesť deti, aby si vážili ľudí okolo seba. V jednej rozprávke sa hovorí: Nad nikoho sa nepovyšuj a pred nikým sa neponižuj. Dnes na požiadanie riaditeľa školy prídu do školy policajti a urobia razii. Je to len o zodpovednosti kompetentných. Naháňame deti miesto ozajstných drogových dílerov. Ozbrojený policajt so psom v triede je stresová situácia, takže s tým opatrne. Zaváňa mi to šikanou (nie je to fašistické?)
   K bodu 7: To by v prvom rade museli zvýšiť pracovnú silu v poľnohospodárstve. Dnes pracuje v tomto odvetví asi len 20% z počtu v roku 1989. Pokiaľ viem aj dnes je zákon, ktorý bráni predaju pôdy cudzincom. Keď zabránime zahraničným podnikateľom obchodovať u nás, oni nám na oplátku nedovolia obchodovať u nich. To je jedno v akom odvetví. A potom čo? Budeme skladovať zemiaky 5 rokov kým i predáme doma? Keď sa dopestuje málo v našom regióne, myslíte, že keď ich budeme potrebovať, ťa potom všetci pribehnú? Náš je päť a pol milióna. Len Poliakov je viac ako 30 miliónov. Myslíte si že zrušením DPH nebudú rásť ceny potravín? Ak zakážu výrub lesov (s tým by som aj mohol súhlasiť), ako sa vysporiadajú s vlastníkmi lesov? Títo v lesoch hospodária ako ich majitelia. Čo ústava, ktorá garantuje ich práva? Nemyslíte, že skôr treba kontrolovať podnik Lesy SR a ministra, ktorý vlastní jednu z najväčších píl na Slovensku? Drancujeme sami seba. Do zahraničia sa vyvezie len to čo my predáme. Som za zvýšenú ochranu životného prostredia aj za využívanie alternatívnych palív.
   K bodu 8: Spojené štáty európske sú nejaký imaginárny pojem. EU je predsa postavená na rozmanitosti krajín a národov. Áno zjednocovanie legislatívy tu je, ale vždy je doplňované v jednotlivých krajinách vlastnou legislatívou. Hovorí sa tomu národné znenie. S tými bankami to je problém aj pre mňa. Ale ako to riešiť, keď ani jedna nie je naša? Všetky vlastnia nadnárodné banky. Myslím, že podniky majú problém so zamestnancami a preto dnes by potrebovali skôr vyriešiť dostatok pracovníkov, ako im brániť v zamestnávaní. K nám sa veľa ľudí nesnaží dostať. Sme hlavne krajinou kadiaľ len prechádzajú ďalej na západ.
   K bodu 9: Ukrajina nie je v NATO a Rusi okupujú Donbass a anektovalo Krymský poloostrov. Gruzínsko nie je v NATO a Rusi im krajinu trhajú na kusy. Takže aj keď nie so všetkým súhlasím NATO je nám na úžitok. Naša armáda bez NATO nič neznamená. Naši vojaci aspoň na misiách získavajú skúsenosti s velením a službou v krízových situáciách. Slúžil som v našej armáde a bolo to zúfalstvo. Vojenský výcvik je možný aj dnes. Armáda má skôr problém s nezáujmom mladých ľudí. Právo nosiť zbraň máme aj dnes, ale za zákonom stanovených podmienok. Ak má zbrojný pas poslanec Krupa, potom nevidím žiadny problém. Trestná zodpovednosť 12-ročných detí? Má 13-ročnú dcéru a neviem aké deti majú tí, čo toto vymysleli. Asi žiadne. To sa mi zdá fašistické. Dieťa rozbije okno na drahom aute a pôjde sedieť?
   K bodu 10: Som manžel. Moja manželka je katolíčka, brali sme sa v kostole. Máme dve deti, pokrstení katolíci. Poznám pani a jej vlastného syna. Po niekoľkých rokoch manželstva sa rozviedla. Dnes žije so synom a s partnerkou (pokiaľ viem je to lekárka). Čo urobia s takýmto prípadom? Registrované partnerstvá nemusia byť zákonite o adopcii a osvojovaní si detí. Na toto nemám celkom jasný názor. Registrované partnerstvo je, ale hlavne o inom. Príklad. Dvaja muži žijú spolu 15 rokov. Postavia si spolu rodinný dom. Jeden z nich zomrie, a keďže je dom napísaný na zomrelého ten zdedí napr. jeho sestra, ktorá žije 20 rokov v Austrálii. Keby boli registrovaní partneri dedičstvo by sa posudzovalo podobne ako pri manželoch. Keby jedna z partneriek ochorela, tak v nemocnici sa pýtajú na príbuzných. Takže budú dávať info sestre v Austrálii a nie partnerovi s ktorým žije. Ozaj pokiaľ viem, pán Kotleba je rozvedený. Pán Boh má zmysel pre humor.

   Táto krajina už raz 40 rokov zamestnávala všetkých a nedopadlo to nijako slávne. Ak . Dobre

 2. Nech sa nam tu niekto s ľudí ktorí nazývajú LSNS fasistami pokúsi vysvetliť co to ten fašizmus je a potom nech to skúsi spojiť z LSNS….. Podľa mňa je smutné keď ľudia stratia národnú hrdosť a krcia sa pred samozvanymi pánmi ktorí by mali slúžiť národu ktorí ich vlastne financuje…

  1. Fasizmus je ze napr. zastavaju hitlera a jeho rezim kotlebovci. Maju po tele vytetovane hakove krize pol strany su odsudeni a sudeni za kliminalnu cinost . Su rasisti neuznavaju holokavst. SIRIA ZLO A NeNAVIST to je lsns klamu zavadzaju ….

 3. Pokiaľ neviete čo je fašizmus, tak si to prečítajte s porozumením na Wikipédii. Myslím, že veľa z toh, čo je v programe je fašistické. V programe je veľa, na prvý pohľad, dobrých vecí. Pre mňa je dôležité, ako to chcú urobiť. Pozor na vetu účel svätí prostriedky.
  K bodu 1: súhlasím s trestnou zodpovednosťou. Ako však sprísnia výkony trestu? Zavedú pracovné tábory? Telesné tresty? Toto tu už bolo. Ak o tom neviete, pýtajte sa starších alebo skúste o tom čítať.
  K bodu 2: Vyrovnaný rozpočet. Absolútny súhlas. Míňajme len toľko, čo ekonomika vyprodukuje. Podiel mojej rodiny na štátnom dlhu som ochotný dnes zaplatiť. Od zajtra však žiaden politik za mňa nový dlh nesmie vytvoriť. Inak pôjde sedieť. K tej zásluhovosti. Máme niekde definíciu asociála? V zákone ani ústave nie. Pokiaľ viem. A sme pri fašizme. Vytvoríme segregáciu ľudí, ktorí nespĺňajú nejaké štandardy. Takže ich odstrihneme úplne, a čo potom ďalej? Zase mi to smrdí tábormi alebo nejakými rezerváciami. Tu sa mieri na cigáňov (v žiadnom prípade ich nechcem uraziť) najmä v osadách. Oni nie sú hlúpi a lenivý. To kde sú spôsobila väčšina (my bieli a kresťania) pretože sme ich vyčlenili v minulosti zo spoločnosti na okraj. Je našou povinnosťou ale hlavne bytostným záujmom pre budúcnosť dostať ich z toho nárazmi. Bude to trvať niekoľko generácií. Ozaj viete, že cigáni bojovali proti turkom po boku kráľa?
  K bodu 3: S tým by som mohol súhlasiť. Slovensko má dnes jeden volebný obvod. Viete čo to znamená? Môžete dať svoj hlas kandidátovi, z ktoréhokoľvek mesta v našej krajine. Pozor! Teoreticky sa môže stať, že všetci poslanci budú napr. z Bratislavy. Poďme sa snažiť o napr. 8 volebných obvodov, keďže máme 8 krajov. Teda ja nebudem voliť Kisku lebo je z Popradu ani Kotlebu (BB). Budem môcť voliť len kandidátov zo Žilinského kraja (v ňom bývam). Alebo rozdeľme Slovensko na volebné obvody podľa okresov. To sa už s našim poslancom budeme poznať aj osobne. A všetky politické strany budú mať zástupcov v každom okrese. To je sranda, čo? Aké ľahké. Financovanie strán a neziskoviek je dobrá téma, ale má aj svoje za a proti. Neziskovky môžu dostať 2% z daní. Možno by to mohli mať aj politické strany. Potom sa budú snažiť aj o členov a sympatizanti, aby tie príspevky dostali. Ja by som, ale hovoril o odluke cirkvi od štátu. Cirkev je tiež financovaná štátom. A prečo? Možno by mohla mať tiež len dve percentá od veriacich alebo kohokoľvek. Samozrejme dobrovoľne. Keď pred nejakým časom chcel štát zdaňovať aj cirkevný majetok, tak katolícka cirkev oznámila, že nie je schopná urobiť jeho súpis. Pozor! Všetci platíme daň z nehnuteľností, ale cirkev nie.
  K bodu 4: Som zvedavý, ako zabezpečia odbornú pripravenosť nezamestnaných pri stavebných prácach na školách, nemocniciach, cestách? Myslia si, že zoberú ľudí z úradu práce, dajú im do ruky kelňu a lopatu a idú? Ako zabezpečia kvalitu a bezpečnosť práce? Zoberú majstrov a stavbyvedúci ho zo súkromných stavebných firiem? Kto si to vezme na zodpovednosť? Aku to budú financovať? K dôchodkom so zásluhovosťou súhlasím, ale je v tom aj výška odvedených peňazí zo mzdy? Aj to je zásluhovosť. A zase sme pri rozdieloch. Čo je spravodlivé?
  K bodu 5: V súčastnosti sa pohybujem kvôli práci v štátnych zdravotníckych zariadeniach. Už tie, ktoré sú dnes štátne má tento štát problém financovať. Keď budú štátne všetky, tak potom ako? Som zvedavý, kde vezmú lekárov špecialistov na vidiek. Máme problém dnes dostať do malých miest detských a všeobecných lekárov a zubárov. Kompetencie sestier nepoznám, ale je potrebné ich najmä finančne ich lepšie ohodnotiť. S tými liekmi si to viem predstaviť.
  K bodu 6: S tým opatrne. Nie všetci občania sú kresťania a nie všetci sú slovenskej národnosti. Naša ústava hovorí občianskom a národnostnom princípe. Takže to mi smrdí fašizmom. Čo spravíme si Slovákmi nekresťanmi a s občanmi inej národnosti ako Slovenskej (maďarskej, českej, nemeckej, ukrajinskej a možno aj inej). Takto boli v rokoch 1938 – 1945 segregovaní tiež Slovenskí občania židia, cigáni, komunisti, a možno aj iní. Ako vrátime učiteľom autoritu? Dostanú trstenice? Treba si vážiť samých seba a potom. Treba viesť deti, aby si vážili ľudí okolo seba. V jednej rozprávke sa hovorí: Nad nikoho sa nepovyšuj a pred nikým sa neponižuj. Dnes na požiadanie riaditeľa školy prídu do školy policajti a urobia razii. Je to len o zodpovednosti kompetentných. Naháňame deti miesto ozajstných drogových dílerov. Ozbrojený policajt so psom v triede je stresová situácia, takže s tým opatrne. Zaváňa mi to šikanou (nie je to fašistické?)
  K bodu 7: To by v prvom rade museli zvýšiť pracovnú silu v poľnohospodárstve. Dnes pracuje v tomto odvetví asi len 20% z počtu v roku 1989. Pokiaľ viem aj dnes je zákon, ktorý bráni predaju pôdy cudzincom. Keď zabránime zahraničným podnikateľom obchodovať u nás, oni nám na oplátku nedovolia obchodovať u nich. To je jedno v akom odvetví. A potom čo? Budeme skladovať zemiaky 5 rokov kým i predáme doma? Keď sa dopestuje málo v našom regióne, myslíte, že keď ich budeme potrebovať, ťa potom všetci pribehnú? Náš je päť a pol milióna. Len Poliakov je viac ako 30 miliónov. Myslíte si že zrušením DPH nebudú rásť ceny potravín? Ak zakážu výrub lesov (s tým by som aj mohol súhlasiť), ako sa vysporiadajú s vlastníkmi lesov? Títo v lesoch hospodária ako ich majitelia. Čo ústava, ktorá garantuje ich práva? Nemyslíte, že skôr treba kontrolovať podnik Lesy SR a ministra, ktorý vlastní jednu z najväčších píl na Slovensku? Drancujeme sami seba. Do zahraničia sa vyvezie len to čo my predáme. Som za zvýšenú ochranu životného prostredia aj za využívanie alternatívnych palív.
  K bodu 8: Spojené štáty európske sú nejaký imaginárny pojem. EU je predsa postavená na rozmanitosti krajín a národov. Áno zjednocovanie legislatívy tu je, ale vždy je doplňované v jednotlivých krajinách vlastnou legislatívou. Hovorí sa tomu národné znenie. S tými bankami to je problém aj pre mňa. Ale ako to riešiť, keď ani jedna nie je naša? Všetky vlastnia nadnárodné banky. Myslím, že podniky majú problém so zamestnancami a preto dnes by potrebovali skôr vyriešiť dostatok pracovníkov, ako im brániť v zamestnávaní. K nám sa veľa ľudí nesnaží dostať. Sme hlavne krajinou kadiaľ len prechádzajú ďalej na západ.
  K bodu 9: Ukrajina nie je v NATO a Rusi okupujú Donbass a anektovalo Krymský poloostrov. Gruzínsko nie je v NATO a Rusi im krajinu trhajú na kusy. Takže aj keď nie so všetkým súhlasím NATO je nám na úžitok. Naša armáda bez NATO nič neznamená. Naši vojaci aspoň na misiách získavajú skúsenosti s velením a službou v krízových situáciách. Slúžil som v našej armáde a bolo to zúfalstvo. Vojenský výcvik je možný aj dnes. Armáda má skôr problém s nezáujmom mladých ľudí. Právo nosiť zbraň máme aj dnes, ale za zákonom stanovených podmienok. Ak má zbrojný pas poslanec Krupa, potom nevidím žiadny problém. Trestná zodpovednosť 12-ročných detí? Má 13-ročnú dcéru a neviem aké deti majú tí, čo toto vymysleli. Asi žiadne. To sa mi zdá fašistické. Dieťa rozbije okno na drahom aute a pôjde sedieť?
  K bodu 10: Som manžel. Moja manželka je katolíčka, brali sme sa v kostole. Máme dve deti, pokrstení katolíci. Poznám pani a jej vlastného syna. Po niekoľkých rokoch manželstva sa rozviedla. Dnes žije so synom a s partnerkou (pokiaľ viem je to lekárka). Čo urobia s takýmto prípadom? Registrované partnerstvá nemusia byť zákonite o adopcii a osvojovaní si detí. Na toto nemám celkom jasný názor. Registrované partnerstvo je, ale hlavne o inom. Príklad. Dvaja muži žijú spolu 15 rokov. Postavia si spolu rodinný dom. Jeden z nich zomrie, a keďže je dom napísaný na zomrelého ten zdedí napr. jeho sestra, ktorá žije 20 rokov v Austrálii. Keby boli registrovaní partneri dedičstvo by sa posudzovalo podobne ako pri manželoch. Keby jedna z partneriek ochorela, tak v nemocnici sa pýtajú na príbuzných. Takže budú dávať info sestre v Austrálii a nie partnerovi s ktorým žije. Ozaj pokiaľ viem, pán Kotleba je rozvedený. Pán Boh má zmysel pre humor.

  Táto krajina už raz 40 rokov zamestnávala všetkých a nedopadlo to nijako slávne. Ak . Dobre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *