Prelomili bránu do parlamentu! Rumuni dnes protestujú proti očkovacím preukazom (Video) - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Prelomili bránu do parlamentu! Rumuni dnes protestujú proti očkovacím preukazom (Video)

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Odporcovia covidových pasov sa v utorok v Bukurešti pokúsili preniknúť do budovy rumunského parlamentu. Akciu zvolala tamojšia krajná pravica na protest proti rumunskej vláde, ktorá teraz rokuje o zavedení povinných covid pasov zaznamenávajúcich očkovanie, prekonanú chorobu alebo negatívny test pre väčšinu zamestnancov.

Rumunskú políciu zaskočilo, keď stovky protestujúcich vnikli bránou do dvora parlamentu, posprejovali autá a donútili pracovníkov ostrahy zablokovať vchody do budovy. Protestujúci neskôr sami odišli, polícia nebola nútená použiť silu.

V rámci protestu organizovaného opozičným krajne pravicovým Zväzom pre zjednotenie Rumunov sa v utorok dopoludnia zišlo pred parlamentom odhadom 2 000 až 2 500 ľudí z celej krajiny, mávali rumunskými vlajkami a skandovali „Slobodu“.

Už v októbri rumunskí senátori len tesne zamietli návrh zákona, podľa ktorého by sa zdravotnícky personál a zamestnanci verejného sektora a veľkých súkromných firiem museli preukazovať covidovým pasom. Cieľom opatrenia malo byť zvýšenie celkovej zaočkovanosti obyvateľstva.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *