Prehovoril kapitán lode, ktorej náklad explodoval v prístave v Bejrúte

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Kapitán lode Rhosus Boris Prokošev, ktorej náklad explodoval v prístave v Bejrúte, okomentoval incident v rozhovore pre televízny kanál Moskva 24.

Ruská únia námorníkov v roku 2014 informovala, že majiteľ Rhosusu opustil posádku a loď pod vlajkou Moldavska bola ponechaná v prístave Bejrúte. Plavidlo bolo zadržaných kvôli hrubému porušeniu prevádzkových predpisov. Majiteľ lode stratil záujem o tento projekt, v dôsledku toho nebola posádke vyplácaná mzda a náklad zostal nechcený v libanonskom hlavnom meste po dobu šiestich rokov.

Podľa slov Prokoševa loď viezla takmer tri tony koncentrovaného dusičnanu amónneho z Batumi na Mozambik.

„Myslel som, že to bolo hnojivo. Takže som si myslel, že cieľom je oplodniť pole. Bolo to uvedené v dokumentoch, „povedal kapitán.

Podľa neho boli všetky priestory lode uzamknuté a kľúče boli uchovávané pri migračnej službe v prístave. Niekoľko ľudí sa muselo starať o stav lode a prišli sa občas Rhosus prezrieť.

„Ako a čo tam robili, to nemôžem vedieť. Ale potom som sa dozvedel, že to bolo údajne vyložené, dusičnan amónny bol prevezený do skladu na zodpovednosť ministerstva dopravy,“ povedal Prokošev.

Potrebujeme vašu podporu, aby sme mohli pokračovať!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *