Slovensko

Predsedníčka Národnej koalície zmenila názor na Kotlebu. Hodnotila som ho len podľa médii, priznala

Predsedníčka strany Národná koalícia Slavěna Vorobelová priznala, že Kotlebu hodnotila len podľa medializovaných informácií. Kotlebu následne vyzvala, aby sa pokúsil o zjednotenie národných síl. 

Predsedníčka strany Národná koalícia Slavěna Vorobelová zmenila názor na predsedu ĽS Naše Slovensko Mariana Kotlebu. V minulosti ho nazvala fašistom, no dnes vo videu priznala, že vychádzala len z medializovaných informácií a v skutočnosti má ich strana s Ľudovou stranou Naše Slovensko veľa spoločného.

„Vychádzala som len z medializovaných informácií a nemala som možnosť bližšie sa oboznámiť s jeho činnosťou, prácou, postojmi a programom. Dnes však viem, že ako strany máme k sebe veľmi blízko a nemali by sme zahodiť šancu spolu ochrániť Slovensko,“ priznala Vorobelová vo videu.

Mariana Kotlebu taktiež vyzvala k tomu, aby sa pokúsil o zjednotenie národných síl, a tak, ako ponúkol spoluprácu Štefanovi Harabinovi, ponúkol ju aj ostatným, ktorí o spoluprácu prejavia záujem.

V závere videa sa Vorobelová dištancovala od vyjadrení Milana Špánika, ktorý nastúpil na uvoľnený mandát po Milanovi Mazurekovi a v posledných komunálnych voľbách kandidoval práve za Národnú koalíciu.

„Jeho vyjadrenia smerom k Ľudovej strane Naše Slovensko boli jeho vlastnou iniciatívou, s ktorou Národná koalícia nemá nič spoločné. Jeho vyjadrenia sú účelové, s cieľom zjavne poškodiť Ľudovú stranu Naše Slovensko a podľa môjho názoru nejde len o jeho vlastnú iniciatívu, ale je tam pravdepodobne aj nejaká externá motivácia, čo neskôr, predpokladám, ukáže aj čas,“ povedala.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *