Predsedníčka Národnej koalície zmenila názor na Kotlebu. Hodnotila som ho len podľa médii, priznala - MAGAZÍN 1
Slovensko

Predsedníčka Národnej koalície zmenila názor na Kotlebu. Hodnotila som ho len podľa médii, priznala

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Predsedníčka strany Národná koalícia Slavěna Vorobelová priznala, že Kotlebu hodnotila len podľa medializovaných informácií. Kotlebu následne vyzvala, aby sa pokúsil o zjednotenie národných síl. 

Predsedníčka strany Národná koalícia Slavěna Vorobelová zmenila názor na predsedu ĽS Naše Slovensko Mariana Kotlebu. V minulosti ho nazvala fašistom, no dnes vo videu priznala, že vychádzala len z medializovaných informácií a v skutočnosti má ich strana s Ľudovou stranou Naše Slovensko veľa spoločného.

„Vychádzala som len z medializovaných informácií a nemala som možnosť bližšie sa oboznámiť s jeho činnosťou, prácou, postojmi a programom. Dnes však viem, že ako strany máme k sebe veľmi blízko a nemali by sme zahodiť šancu spolu ochrániť Slovensko,“ priznala Vorobelová vo videu.

Mariana Kotlebu taktiež vyzvala k tomu, aby sa pokúsil o zjednotenie národných síl, a tak, ako ponúkol spoluprácu Štefanovi Harabinovi, ponúkol ju aj ostatným, ktorí o spoluprácu prejavia záujem.

V závere videa sa Vorobelová dištancovala od vyjadrení Milana Špánika, ktorý nastúpil na uvoľnený mandát po Milanovi Mazurekovi a v posledných komunálnych voľbách kandidoval práve za Národnú koalíciu.

„Jeho vyjadrenia smerom k Ľudovej strane Naše Slovensko boli jeho vlastnou iniciatívou, s ktorou Národná koalícia nemá nič spoločné. Jeho vyjadrenia sú účelové, s cieľom zjavne poškodiť Ľudovú stranu Naše Slovensko a podľa môjho názoru nejde len o jeho vlastnú iniciatívu, ale je tam pravdepodobne aj nejaká externá motivácia, čo neskôr, predpokladám, ukáže aj čas,“ povedala.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *