Prečo má 1. januára narodeniny vyše 400 000 migrantov v Nemecku? - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Prečo má 1. januára narodeniny vyše 400 000 migrantov v Nemecku?

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V prípade viac ako 400 000 nemeckých prisťahovalcov je 1. január označený ako dátum narodenia v centrálnom registri cudzincov, pričom väčšina tejto skupiny pochádza zo Sýrie, Turecka a Afganistanu, podľa údajov získaných stranou  Alternatíva pre Nemecko ( AfD). 

Podľa údajov Federálneho úradu pre migráciu a utečencov (BAMF) vstúpila do Nemecka v roku 2015 štvrtina zo 416 420 migrantov narodených 1. januára, ďalších 116 000 potom a zvyšných predtým. Predseda  strany AfD René Springer, ktorý informácie pôvodne požadoval, ich odvtedy sprístupnil verejnosti.

1. január bol tiež označený ako narodeniny 13 zo 47 nedávno prijatých maloletých z gréckych táborov pre migrantov, ktorým bolo dovolené vstúpiť do Nemecka počas koronavírusovej krízy.

Prečo je 1. január taký populárny dátum narodenia pre  migrantov?

Jednoducho povedané, je to dátum, ktorý Nemecko uvádza v úradných dokumentoch pre tých migrantov, ktorí žiadajú o azyl s preukazom totožnosti a ktorí nevedia alebo odmietajú povedať, kedy je dátum ich narodenia.

U mnohých z týchto migrantov bol ich štatút maloletého do veľkej miery závislý od toho, lebo nemeckým orgánom povedali, že nepoznali dátum narodenia. Mnohé z nich sa prihlásili bez identifikačných alebo vládnych dokumentov, takže  mohli slobodne tvrdiť, že sú maloleté osoby.

Strana AfD má obavy z rozšírenia imigrántov, ktorí majú neznámy dátum narodenia.

„Jedna vec je istá: pri viac ako 400 000 migrantoch nie je možné poskytnúť žiadne spoľahlivé informácie o skutočnom veku. Pre Nemcov je dátum narodenia kľúčovým dátumom. Určuje vek vodičského preukazu, odchod do dôchodku, vojenskú spôsobilosť, prídavok na dieťa, a pracovnú kapacitu, “ uviedol vo vyhlásení  predseda AfD.

AfD tvrdí, že maloletý migrant stojí nemeckých daňových poplatníkov každý mesiac tisíce eur, čo neplatí pre dospelých nad 18 rokov, pretože dospelí majú nárok na oveľa menej výhod.

Strana tiež poukázala na to, že vyhostenie v prípade maloletého migranta je tiež oveľa menej pravdepodobné, čo migrantom poskytuje ďalšie stimuly, aby klamali o svojom veku. AfD preto požaduje, aby úrady určili vek maloletých migrantov pomocou testu.

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *