Prečo ĽSNS rastie a komu berie Kotleba hlasy? - MAGAZÍN 1
Slovensko

Prečo ĽSNS rastie a komu berie Kotleba hlasy?

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Šéf agentúry AKO, ktorá v poslednom prieskume ukázala Ľudovú stranu Naše Slovensko, ako druhú najsilnejšiu stranu, diskutuje v HNtelevízii, o tom, komu berie hlasy Marian Kotleba.

Predseda parlamentu Andrej Danko vyzval na duel Mariana Kotlebu. Povedal, že chce ukázať, ako Marian Kotleba klame. Je to tým, že Danko stráca voličov a tí prechádzajú práve do ĽSNS?

Momentálne je ešte ťažké identifikovať kam prechádzajú. Keď sme si pozreli tie pohyby pred týždňom – pred dvoma, keď sa ešte smeli zverejňovať výsledky politických preferencií, tak sme videli, že napríklad práve strana Slovenská národná strana sa začala pomaly stabilizovať, zatiaľ čo ĽSNS rástla. To znamená, že ten pohyb pravdepodobne neprúdi iba stade, ale prúdi z oveľa väčšieho spektra strán a videli sme, že napríklad klesli niektoré iné subjekty.

Čiže môžeme povedať, že strana Mariana Kotlebu bude ešte rásť? Je tam ten priestor?

Počas prezidentských volieb sa rátal ešte oveľa väčší priestor ako hovoria tie súčasné preferencie. To bol ale celkový priestor pre strany, ktoré sa nejakým spôsobom vymedzujú voči súčasnému politickému systému. A tam sa hovorilo o nejakých potenciálne nových subjektoch, ktoré by mohli niektorí kandidáti založiť. A aj z niektorých iných subjektov, aj z tých, ktorí sú teraz v parlamente, počuť občas trochu protisystémovú alebo nesystémovú rétoriku, minimálne od jedného ak nie od dvoch.

Celý rozhovor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *