Prečo je vraj aplikácia FaceApp nebezpečná - MAGAZÍN 1
Slovensko

Prečo je vraj aplikácia FaceApp nebezpečná

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Podľa západných odborníkov je vraj aplikácia ktorú si stiahlo už viac ako 100 miliónov užívateľov nebezpečná.

Už ste sa s tým určite stretli, zrazu vidíte fotku svojho priateľa, či známeho na ktorej je o desiatky rokov starší. Aplikácia FaceApp zachvátila aj Slovensko. Vytváranie podobných aplikácií je určite náročné a stojí nemalé finančné prostriedky. Tieto sa musia samozrejme vrátiť. Je to tvrdý biznis a čím viac ľudí si túto aplikáciu stiahne tým väčšia je návratnosť investície.

Samozrejme aj v tomto odvetví obchodu je tvrdý konkurenčný boj. Keď nejaký produkt zrazu vystrelí do sveta veľkou rýchlosťou tak ako sa to podarilo aplikácii FaceApp, hneď zaujme konkurenciu a rôznych odborníkov na tému mobilných aplikácií. A tak sme sa mohli dočítať v článkoch z celého sveta o tomto novom fenoméne na internete. V podstate sa rôzni autori venovali hlavne pre nich najväčšiemu problému: spoločnosť ktorá túto aplikáciu vyvinula je ruská.

Vyvinula sa doslova konšpiračná teória o nebezpečenstve používania tejto aplikácie len z toho dôvodu, že je „ruská“. Táto informácia sa posúvala z jedného internetového média k druhému až skončila aj na slovenskom webe. Túto informáciu nekriticky zverejnil aj slovenský webový portál omediach.com. Autorka článku Miroslava Kenrová jednoducho prevzala informáciu o nebezpečnom ruskom projekte a nezaujímalo ju ako väčšinu svetových novinárov aká je skutočnosť. Autorka je skúsená novinárka a ako o sebe píše: Médiám, etike v žurnalistike, novým médiám a mediálnej legislatíve sa venovala ako novinárka jedenásť rokov hlavne v denníku SME. Od roku 2010 do januára 2012 bola redaktorkou ekonomického vydavateľstva Trend Holding špecializujúcou sa na médiá.

Stačí použiť hlavný nástroj moderných novinárov, teda google. Okrem zaručených informácií o tom ako sa ruská tajná služba môže dostať k vašim informáciám tu nájdete aj jednoznačnú odpoveď na takéto otázky od zakladateľa spoločnosti Yaroslava Goncharova. Uviedol, že užívateľské údaje a nahrané obrázky neboli prenesené do Ruska, ale spracované na serveroch bežiacich v službách Google Cloud a Amazon Web Services. Znamená to jednu vec, totižto aplikácia FaceApp je rovnako nebezpečná ako celý váš smartfón a všetko čo si ukladáte napríklad do google fotiek či z rôznych aplikácií ako facebook, instagram a tisíce ďalších podobných aplikácií.

zdroj: prehladsprav.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *