Prečo arabskí imigranti neimigrujú do bohatých arabských krajín? Tento rozhovor vám otvorí oči - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Prečo arabskí imigranti neimigrujú do bohatých arabských krajín? Tento rozhovor vám otvorí oči

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Prečo arabskí imigranti neimigrujú do bohatých arabských krajín? Poviete si, že v čase vrcholiacej migračnej krízy celkom dobrá otázka nie?

Nepoložil ju však nikto z európskych činiteľov. V interview sa na to spýtal čínsky televízny kanál Tian Wei predsedu Ligy arabských krajín Ahmeda Aboul Gheit.

Predseda Ligy arabských krajín Ahmed Aboul Gheit čínskemu kanálu Tian Wei povedal, že arabské krajiny sú imigrantom úplne otvorené, avšak imigrácia má svoje jasné pravidlá. A to predovšetkým v tom, že imigrantom nie sú priznávané žiadne výnimky a imigranti musia dodržiavať zákony a podliehajú trestnému poriadku v nezmenšenej miere oproti miestnym občanom.

S požiadaním o azyl musia v arabských krajinách imigranti podpísať dokument, v ktorom sa zaväzujú rešpektovať zákony a pravidlá krajiny a prijímajú jej kultúru a jurisdikciu vrátane trestného poriadku, ktorý podobne ako v USA, disponuje až trestom smrti.

V prípadoch miernejších trestov sú potom hneď po ich odpykaní zo zeme vyhostení. Ďalej musia podpísať zmluvu, že všetku poskytnutú materiálnu pomoc do dvoch rokov splatia, inak im prepadne všetok majetok a budú tiež deportovaní.

“Ale Západná Európa sa predsa k imigrantom chová zhovievavejšie nie?”, namietla čínska novinárka.

Predseda arabskej ligy na to odvetil, že to všetko raz skončí tým, že sa Západná Európa preberie, a bude vidieť situáciu takú, aká skutočne je.

Odporučil západným činiteľom skúsenosť – na vlastnej koži si požiadať o azyl v Dohze, Katare či Saudskej Arábii. “A oni by sa prebrali!”, konštatoval predseda Arabskej ligy Gheit.

Z tohto pohľadu sa javia prakticky všetci arabskí utečenci migrujúci do Európy ekonomickými, pretože v prípade ich skutočnej núdze by mohli imigrovať aj do krajín teritoriálne a kultúrno blžších, ktoré k pomoci nakoniec aj zaväzuje jeden z 5 základných pilierov islamu.

Za imigračný neporiadok si tak Západná Európa so svojimi liberálnymi multikultúrnymi ľavicovými vládami môže viacmenej sama.

Nie je teda zrejme pravdou, že by sme museli prijímať a vydržiavať za miliardy eur masy imigrantov. Ostatne, predseda Arabskej ligy Gheit dal všetkým proimigračním európskym politikom veľkorysú ponuku: skúsiť si požiadať o azyl v Dohze či Katare.

A taká ponuka sa predsa neodmieta, že?

Zdroj: nemzeti.netvoxnr.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *