Právnik ĽSNS hovorí o politickej objednávke na rozpustenie strany, čoho dôkazom majú byť výroky Danka a Kisku - MAGAZÍN 1
Slovensko

Právnik ĽSNS hovorí o politickej objednávke na rozpustenie strany, čoho dôkazom majú byť výroky Danka a Kisku

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Radovan Hrádek taktiež zdôraznil prepojenie generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára so stranou Smer-SD.

Žaloba na rozpustenie politickej strany Kotleba – ĽS NS bola na Najvyšší súd SR podaná na politickú objednávku. Uviedol to na v utorok pojednávaní najvyššieho súdu právny zástupca strany Radovan Hrádek. Ilustroval to napríklad negatívnymi výrokmi prezidenta Andreja Kisku alebo predsedu parlamentu Andreja Danka na adresu strany.

Politicky podľa Hrádeka v tejto súvislosti konala aj Generálna prokuratúra SR, aj keď podľa zákona má byť apolitická. “Ide o prvé konanie po roku 1993, keď sa má zrušiť parlamentná politická strana,” vyhlásil Hrádek. Zdôraznil tiež prepojenie generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára so stranou Smer-SD. Čižnár bol totiž podľa Hrádeka zvolený do funkcie výlučne hlasmi Smeru. V rámci konania strana navrhovala Čižnárov výsluch, rovnako ako výsluch Kisku alebo expremiéra Roberta Fica.

Prokuratúra tiež podľa Hrádeka argumentovala, že dostala 170 podnetov na rozpustenie strany. Tie sa však podľa neho v podanej obžalobe nenachádzajú. Samotná obžaloba je podľa neho skôr politologickou ako právnou úvahou. Napríklad výroky predstaviteľov strany vytrháva z kontextu, čím sa snaží ovplyvniť senát NS SR. Niektoré výroky predsedu strany Mariana Kotlebu uvedené v obžalobe sú podľa Hrádeka z obdobia, keď ešte nebol predsedom strany.

Odmietol tiež spojitosť strany z rozpustenou Slovenskou pospolitosťou. “Ide o absolútne irelevantné tvrdenia,” povedal s tým, že stanovy strany fungujú na demokratickom princípe. Zastupuje tiež podľa neho občanov bez ohľadu na národnosť a svetonázor.

Zdroj: cas.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *