Pozor! Vianoce môžete stráviť s rodinou, ale musíte si vybrať, s kým v ten večer budete - MAGAZÍN 1
Slovensko

Pozor! Vianoce môžete stráviť s rodinou, ale musíte si vybrať, s kým v ten večer budete

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Od piatku platia nové pravidlá v lockdowne a ruší sa denný zákaz vychádzania. Naopak začína platiť nočný a to od 20:00 do 05:00.

Na Vianoce sa budete môcť stretnúť s rodinou, ale len za určitých podmienok. Keďže naďalej platí zákaz zhromažďovať sa nad šesť osôb, tak musí vyzerať aj vaša návšteva.

Na vianočnej oslave len do 20:00 vás teda môže byť maximálne šesť. Ak bývate inde, ako trávite Vianoce, musíte do 20:00 prísť domov.

„Návštevy sú povolené (mimo nočného zákazu vychádzania). Podľa taxatívneho výkladu by počet ľudí, ktorí sa na návšteve stretnú, nemal prekročiť šesť ľudí,“ potvrdil pre denník Hospodárske noviny rezort. Tento počet môže byť prekročený v prípade, ak žije v domácnosti viac ako spomínaný počet ľudí.

Zároveň zdôrazňuje, že akékoľvek návštevy sú mimoriadne rizikové z hľadiska nevedomého možného šírenia vírusu.

„Preto prosíme, aby ľudia boli počas sviatkov opatrní a navštevovali sa len v nevyhnutných prípadoch. Prosíme, aby v maximálnej možnej miere nosili respirátory v interiéroch, boli zaočkovaní, prípadne sa preventívne otestovali samotestom najmä pred návštevou seniorov,“ dodalo ministerstvo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *