Pozor! Od pondelka platia na Slovensku najprísnejšie pravidlá! Tu je ich zoznam - MAGAZÍN 1
Slovensko

Pozor! Od pondelka platia na Slovensku najprísnejšie pravidlá! Tu je ich zoznam

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Aj keď nám počet pacientov s Covidom v nemocniciach klesá, Slovensko bude aj od pondelka 12.apríla v najprísnejšej čiernej fáze Covid automatu. To znamená tie najprísnejšie pravidlá pokračujú. S uvoľňovaním by sa mohlo začať od 19. apríla 2021.

  1. Sprísnený zákaz vychádzania. Od 20.00 hod. do 1.00 hod. nasledujúceho dňa smú ísť ľudia do práce, v nevyhnutnom prípade k lekárovi alebo do lekárne. Zakázaná je už ale cesta do prírody či individuálne športovať. Po ôsmej hodine sa môže ísť von so psom alebo mačkou.
  2. Zatvorené kostoly.
  3. Zakázané je sa stretávať s inými ľuďmi ako s členmi domácnosti, a to aj vo svojom okrese.
  4. Zatvorené okresy aj pre cestu do prírody.
  5. Ak žijete v čiernom okrese, na pobyt v prírode musíte mať test nie starší ako sedem dní. 
  6. Zakázané je aj opustiť Slovensko napríklad za účelom dovolenky.
  7. Zákaz cestovať a vykonávať prácu až na výnimky (a to s platným negatívnym testom) mimo domova. Je nariadený tzv. home office.
  8. Zatvorené naďalej ostávajú reštaurácie, bary, kaviarne či iné prevádzky. To platí aj o väčšine obchodných prevádzok okrem tých, ktoré povoľuje vyhláška.
  9. Na výnimky zo zákazu vychádzania je aj naďalej nutný negatívny test

Čo sa od pondelku 12.apríla otvára sú niektoré ročníky v školách

Materské školy a prvý stupeň základných škôl budú od pondelka 12. apríla otvorené pre deti všetkých rodičov. Spolu s nimi sú aj naďalej otvorené špeciálne školy, stredné zdravotnícke školy, stredné školy v posledných ročníkoch či ďalšie školské zariadenia. Umožnené je tiež vzdelávanie žiakov, ktorí nemajú prístup k dištančnému vzdelávaniu, v malých skupinách piatich žiakov a jedného pedagóga.