Potrebujeme viac migrantov, aby sme nahradili pôvodné obyvateľstvo, tvrdí škótsky politik - MAGAZÍN 1
Slovensko Zo sveta

Potrebujeme viac migrantov, aby sme nahradili pôvodné obyvateľstvo, tvrdí škótsky politik

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Vedúci škótskej národnej strany (SNP) Ian Blackford podporil migračný režim pre voľný pohyb a povedal, že Škótsko v skutočnosti potrebuje ešte viac migrantov, aby nahradilo “klesajúcu populáciu”.

“Škótsko sa musí spoľahnúť na zručnosti a prácu, ktorú EÚ ponúka pre svoj hospodársky rast,” vyhlásil Blackford. “Brexit poslúži iba k oslabeniu nášho prístupu na životne dôležitý trh práce,” dodal a uviedol, že jeho ľavicová (liberálna) strana podporuje pravidlo, že firmy musia mať prístup k lacnej zahraničnej práci. “

“Vzhľadom k tomu, že škótska populácia klesá, potrebujeme viac migrantov do našej krajiny, nie menej,” dodal. Pritom je podľa štatistík celková populácia v Škótsku na rekordne vysokej úrovni. Prieskumy verejnej mienky ukazujú, že väčšina Škótov si myslí, že je v ich krajine príliš veľa migrantov.

Škótska národná strana sa profiluje ako “občianska nacionalistická” strana, ktorá sa snaží oddeliť Škótsko od Veľkej Británie. Postoj tejto škótskej ľavicovej “nacionalistickej” strany k masovej migrácii a demografickým zmenám ostro kontrastuje s postojom pravicovo naklonených národných populistických strán na východe EÚ.

Príkladom môže byť maďarský premiér Viktor Orbán, ktorého krajina čelila tiež poklesu pôrodnosti a masovému odchodu miestnych za prácou. Možnosť voľného pohybu v rámci EÚ umožnil mnohým Maďarov pracovať na západe EÚ s vidinou vyšších miezd.

Orbán však odmietol masovú migráciu ako riešenie populačnej krízy. Rozhodol sa ponúknuť väčšiu podporu matkám a rodinám. “Musíme si uvedomiť, že umožniť prisťahovalectvo znamená kapitulovať. Osud takých národov je pomalý, ale nakoniec sa stanú jednoduchým oblakom prachu na diaľnici národov, “vyhlásil maďarský premiér.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *