Pošta začala kampaň proti rasizmu a okamžite ju obvinili za rasizmus. Dôvodom sú známky - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Pošta začala kampaň proti rasizmu a okamžite ju obvinili za rasizmus. Dôvodom sú známky

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Španielsku vládu obviňujú z rasizmu, pre jej novú kampaň, ktorá bola zameraná práve proti rasizmu. Pošta predstavila nové známky a v rámci kampane majú známky rôzne farby inšpirované farbou ľudskej pleti. Nazývajú ich známky rovnosti.

Teraz však čelia kritike pretože v snahe bojovať proti rasizmu sa im podľa všetkého nechtiac podarilo nahnevať niektorých ľudí, ktorí v tom vidia práve rasizmus. Problémom je cena známok. Kým najsvetlejšia známka, ktorá má symbolizovať bielych ľudí je najdrahšia, tak naopak čierna známka je najlacnejšia.

„Napokon aj protirasistická kampaň vypustila zjavne rasistický odkaz,“ reagoval podľa britského Guardianu na fotku Moha Gerehou, španielsky autor a bývalý šéf SOS Racismo. V tom, o čo sa kampaň snaží a ako to vlastne prezentuje vidí obrovský nesúlad.