Poslanec v Nemecku sa vracia do parlamentu ako žena. Doma nosil potajomky ženské šaty - MAGAZÍN 1
Slovensko

Poslanec v Nemecku sa vracia do parlamentu ako žena. Doma nosil potajomky ženské šaty

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Nevítanej pozornosti sa dostalo parlamentu v Bavorsku, keď sa ukázalo, že jeden z poslancov nie je spokojný vo svojom tele. Markus Ganserer bol do tamojšej poslaneckej snemovne zvolený v októbri ako muž, teraz sa do nej ale vracia ako žena. Miesto Markusa, tak na jeho kresle bude sedieť Tessa- vôbec prvá transsexuálka v bavorskom parlamente.

Tessa Ganserer je členkou strany Zelených a tiež prvou transsexuálnou poslankyňou. Kým od roku 2013 bol riadnym poslancom pán Markus Ganserer, teraz už na jeho mieste sedí Tessa.

Podľa informácií serveru RT Markus na tlačovej konferencii oznámil, že snaha byť ženou u neho trvá už desať rokov a je šťastný, že konečne môže byti Tessa. „Som žena každým kúskom svojho tela a tiež právoplatná poslankyňa,“ uviedla Tessa Ganserer na svojom facebookovom profile minulý mesiac.

„Nerobím to pre zábavu. Nebolo to moje rozhodnutie byť ženou v mužskom tele, „povedal novinárom.

Moment, kedy si otec dvoch synov uvedomil, že je niečo inak, prišiel pred desiatimi rokmi. V tej dobe zistil, ako dobre sa cíti v dámskych šatách, ktoré začal doma potajomky nosiť. A zatiaľ čo jeho blízki sú so zmenou oboznámení a pri Markusovi / Tesse stoja, v parlamente bude musieť čeliť niektorým komplikáciám.

Aj napriek tomu, že zvolený poslanec už niekoľko dní v bavorskom parlamente sedí v blond parochni a dámskych šatách, označovaný je stále ako Markus. Dôvodom je nemecký zákon, ktorý vyžaduje dve lekárska stanoviská a tiež čakacia lehota v trvaní jedného roka, než je možné zmeniť pohlavie v úradných dokladoch.

Ostatní poslanci so zmenou Marcusa v ženu nemajú problém a so samozrejmosťou ho budú brať ako ženu. „Osobnosť človeka je vždy dôležitejšie, než jeho pohlavie,“ hovorí jedna z členiek bavorského parlamentu.

Sme veľmi radi, že čítate Magazín 1! Budeme veľmi vďační, ak nás podporíte zdieľaním tohto článku. ĎAKUJEME

zdroj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *