Slovensko

Poslanec Taraba vysvetľuje prečo sa nedá zaočkovať. Vystrašili ho tieto slová ministra zdravotníctva

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Poslanec parlamentu Tomáš Taraba, ktorý sa dostal do parlamentných ľavíc cez kandidátku ĽSNS vyhlásil v televízii TA3, že sa nedá zaočkovať a ani svoju rodinu.

Vystrašilo ho niekoľko vecí a okrem toho, že je vakcína rýchlo vytvorená, ho nepresvedčili ani slová ministra zdravotníctva Mareka Krajčího, že štát vytvorí kompenzačný fond, ktorý bude odškodňovať prípadne vedľajšie účinky vakcíny.

„Musíme v tomto dôverovať tomu pokroku vo vede, ktorý tu je, ale aj faktu, že riziko za očkovanie bude niesť štát, nie samotná farmaceutická firma,“ povedal Krajčí. Ako by takéto odškodňovanie občanov ale prebiehalo, upresniť zatiaľ nevedel. Taraba sa bojí toho, čo bude o niekoľko rokov s človekom, ktorý sa dá zaočkovať.

Niektorí vedci a lekári však upokojujú a tvrdia, že veda je už tak ďaleko, že dokáže vytvoriť vakcíny, ktoré sú bezpečné. Ani tieto slová však nepresviedčajú ľudí na celom svete a stále sú väčšie masy ľudí, ktoré sa nechcú dať zaočkovať.

„Nič nenasvedčuje tomu, že by malo prichádzať k nejakým závažným dlhodobým vedľajším účinkom. Vyjadrenie pána Čekana o fonde na kompenzáciu vedľajších účinkov trochu zneistilo verejnosť, pritom on to myslel presne naopak. Chcel naznačiť, že vláda by mala prispieť k upokojeniu. V realite, ja sa priznám, že neviem povedať, aká by mala byť forma dlhodobého poškodenia po vakcíne,“ hovori virológ SAV Boris Klempa pre denník SME.