Politika Spoločnosť

Portál, ktorý podporuje Orbána, píše o Slovensku, ako o Hornom Uhorsku

Maďarský webový portál, ktorý je naklonený Viktorovi Orbánovi, píše o Slovenských prezidentských voľbách a vo svojom titulku sa zmienil o Slovensku ako o Hornej Zemi „felvidék“.

Je známe, že práve členovia Orbánovskej strany sú veľkí nacionalisti a stále majú chuť na Južné Slovensko. Portál, ktorý je predĺženou rukou Viktora Orbána sa venoval téme prezidentských volieb a spomenul Slovensko, ako Hornú Zem a doslova píše „maďarské hlasy v Hornom Uhorsku sú rozdrobené“.

Už či časť Slovákov vníma Orbána ako národného politika alebo nie, treba si uvedomiť, že ku vzťahu so Slovenskom, budú vždy maďari mať chúťky na Južné Slovensko. Stačí sa ísť pozrieť na futbalové zápasy do Dunajskej Stredy, kde fanúšikovia vykrikujú „Slovák nieje človek!“ a pochopí, akí sú maďari.

Venujeme všetkým obdivovateľom Viktora OrbánaProorbánovský web ORIGO píše o volbách v "Hornom Uhorsku" a sorošovskej…

Uverejnil používateľ Dezinformácie Hoaxy Propaganda Utorok 2. apríla 2019

zdroj:
https://www.facebook.com/1144754945569773/photos/a.1144805585564709/2398299236881998/?type=3&theater

One Reply to “Portál, ktorý podporuje Orbána, píše o Slovensku, ako o Hornom Uhorsku”

  1. Dobrý deň, neviem ako ste to prekladali asi cez Google translator, preto váš článok je zavádzajúci. V článku NIKDE sa nespomína slovo Uhorsko, iba Horná zem=Felvidék=Južná časť Slovenska. Názov Horná zem sa používa už od 14.storocia. Používajú ho až doteraz. A Uhorsko sa nerovná s Hornou zemou. Je mi veľmi ľúto že tu šírite zavádzajúce a klamlivé informácie a aj nenávisť medzi ľuďmi, len preto že nemáte dostatok informácií. Nabudúce predtým ako niečo napíšete si to overte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *