Porošenko panikári: Oni nám vôbec nezavolali pred stretnutím Putina a Trumpa! - MAGAZÍN 1
Slovensko Zo sveta

Porošenko panikári: Oni nám vôbec nezavolali pred stretnutím Putina a Trumpa!

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Kyjev prvýkrát nevarovali pred schôdzkou ruského prezidenta Vladimíra Putina a amerického vodcu Donalda Trumpa, a to je “alarmujúci budíček”, vyhlásil bývalý prezident Ukrajiny Petro Porošenko.

“Stretnutie prezidentov Spojených štátov a Ruska na summite G20 v Japonsku je prvé, pred ktorým nikto nezavolal do Kyjeva. Absencia zvončeka (budíčku) je pre nás všetkých veľmi znepokojujúcou výzvou, a to nielen pre novú vládu, “uviedol na Facebooku.

Podľa Porošenka za posledných päť rokov by mu niečo také “ani na myseľ neprišlo”, pretože európski a americkí partneri vždy koordinovali svoje pozície s Kyjevom.

Včera v Osake skončil prvý deň summitu G20. Počas fóra sa konalo mnoho stretnutí lídrov hlavných mocností sveta. Vedúci predstavitelia diskutovali o ekonomických i politických otázkach.

Jedným z ústredných okamihov prvého dňa summitu bolo stretnutie Vladimíra Putina a Donalda Trumpa. Rokovanie medzi vodcami Ruska a Spojených štátov trvalo asi 1,5 hodiny.

Ako bolo uvedené v Bielom dome, strany diskutovali o situácii v Iráne, Sýrii, Venezuele a na Ukrajine (okrem iného aj osud ukrajinských námorníkov zadržaných pri incidente v Kerčskom prielive).

Podľa tlačového tajomníka ruského prezidenta Dmitrija Peskova vzniesli vodcovia široké spektrum otázok. Časové obmedzenia však neumožňovalo hĺbkovú výmenu názorov na aktuálne otázky na programe rokovania, dodal Peskov.

Ďakujeme, že čítate Magazín 1! Podporujete tak správy, ktoré sa v médiách hlavného prúdu ukazujú len zriedka. Každým zdieľaním našich článkov nás podporíte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *