Zo sveta

Poradca Bieleho Domu Fauci klamal. USA financovali výskum mutácii covid-19 v Číne

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Anthony Fauci vedome zamlčoval fakty o výskume vo Wu-chane. Nový dokument usvedčuje hlavného poradcu Bieleho domu a odhodlaného bojovníka proti covidu z toho, že klamal. Doktor Fauci totiž dlho popieral, že by sa Američania podieľali na výskume zvieracích koronavírusov vo Wu-chane. Navyše sa potvrdzuje, že sa výskum zaoberal aj cielenými mutáciami vedúcimi k zvýšeniu nákazlivosti vírusu. Čo je v Spojených štátoch zakázané.

Zamlčovanie alebo rovno klamstvo. Dôkazy o americkej účasti na financovaní wuchanského prieskumu unikli zo správy, ktorú Národný inštitút pre zdravie adresoval americkému Kongresu. Pritom Fauci to vždy popieral. Aj pred senátnym výborom, ktorý ho vyšetroval.

„Doktor Fauci, ako obhájite to, že americký Štátny inštitút pre zdravie finančne prispieval laboratóriu vo Wu-chane?“ pýtal sa na májovom rokovaní lekár a senátor Rand Paul. „Senátor, ukrutne sa mýlite. Nie je to pravda. Nepodporujeme žiadny funkčný výskum vírusov vo Wu-chane,“ odmietol vtedy poradca Bieleho domu.

Správa tiež uvádza, že jedným z cieľov výskumu bolo zistiť možnosti prenosu netopierích vírusov na ľudí a skúmať riadené mutácie, ktoré by zvýšili jeho nákazlivosť. Čo sa skutočne u laboratórnych myší vo Wu-chane podarilo.

Fauciu pritom tvrdil, že je prakticky nemožné, že by pandémiu mohol spôsobiť únik vírusu z laboratória. „História nám ukazuje, že pandémie vznikajú prirodzenou cestou z nejakého prírodného rezervoáru. A preto sa prikláňame k tomu, že aj táto pandémia vznikla veľmi pravdepodobne úplne prírodnou cestou,“ uviedol v minulosti Fauci.

Fakty pomaly vychádzajú najavo po tom, čo doterajší riaditeľ Národného inštitútu pre zdravie oznámil svoj odchod z úradu. Práve on a Fauci mali mať o výskume koronavírusov najlepší prehľad. „Ani ja, ani doktor Francis Collins, riaditeľ Národného inštitútu pre zdravie, sme neklamali ani nepodávali zavádzajúce informácie ohľadom toho, čo sme urobili,“ stojí si za svojim Fauci.

Kritici ale volajú po Fauciho okamžitom vyhadzove. „Mal by okamžite ísť. Podľa toho listu jednoznačne funkčný výskum vo Wu-chane prebiehal. A naozaj tam vytvorili vírus, ktorý pôvodne v prírode neexistoval a ktorý je extrémne nebezpečný,“ vyhlásil Paul.

A aby toho nebolo málo, je tu aféra „beaglegate“. Ochrancovia zvierat Fauciho vinia z toho, že jeho inštitút financoval výskum v Tunisku, pri ktorom boli kruto týrané šteňatá bíglov. Pri hľadaní liekov proti parazitom vraj nechali psy prikurtované v klietkach a v podstate zaživa zožrať nakazenými piesočnými muchami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *