Slovensko

Popradčan ukradol tri keksíky. Hrozí mu väzenia na 10 až 15 rokov

Kvôli pandémii koronavírusu vyhlásila vláda núdzový stav a trestný poriadok sa na všetky porušenia zákona prizerá prísnejšie. Stačí, ak ukradnete aj obyčajný keksík a môžete skončiť za mrežami na niekoľko rokov.

Polícia na sociálnej sieti informovala o mužovi z Popradu, ktorý na Košickej ulici ukradol tri keksy. Kedže sa jednalo o opakovanú krádež a muž kradol aj pred mesiacom, hrozí mu v krízovej situácii od 10 do 15 rokov väzenia.

„Popradčan mal v predajni na Košickej ulici ukradnúť tri keksy. Keď odchádzal z predajne bez zaplatenia, zadržal ho pracovník SBS a privolal policajtov. Tí lustráciou v policajných evidenciách zistili, že muž sa krádeže dopustil aj pred pár mesiacmi, za čo mu bola uložená bloková pokuta. Keďže sa krádeže dopustil opakovane, bol eskortovaný na policajné oddelenie. Po vznesení obvinenia bol umiestnený do cely policajného zaistenia. V prípade preukázania viny pred súdom mu za opakovanú krádež, ktorej sa dopustil za krízovej situácie, hrozí trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov.“ informuje polícia.