Pomohol Kotlebovec polícii? NAKA zasahuje tam, kde upozornil Uhrík trestnými oznámeniami

Polícia rieši korupciu v Štátnej platobnej agentúre, informuje o tom na sociálnej sieti. Zaisťovacie úkony v rámci akcie s názvom „Dobytkár“ uskutočnili dnes policajti na celom Slovensku. NAKA doteraz zaistila 9 osôb a ceniny v hodnote 900-tisíc eur. Jedná sa tak už o druhý veľký protikorupčný zásah po voľbách.

Zaujímavosťou je, že práve na korupčnú činnosť Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) nedávno upozornil aj europoslanec Milan Uhrík, ktorý zároveň podal dve trestné oznámenia za podvodné dotácie vo výške takmer 1 milión eur pre známu firmu oligarchistickej skupiny Penta.

Haščákova Penta čelí aktuálne desiatkam trestných oznámení, avšak orgány činné v trestnom konaní doposiaľ zaujímali viac zdroje trestných oznámení, ako samotná, jasne preukázaná trestná činnosť tejto mafiánskej organizácie. Hlavnými aktérmi v boji proti Pente je známa dvojica Žiaran – Forisch, avšak nedávno sa k odkrývaniu špinavých praktík Penty, ktorej pracovnou metódou je korupcia, pripojil aj europoslanec Milan Uhrík.

„Jediné, čo má význam, sú naozajstné činy – pokračovanie v boji proti tej špine oligarchie a korupcie, ktorá zamorila celé Slovensko,“ píše Uhrík na sociálnej sieti.

Rozpúta generálny prokurátor to sľubované „peklo“ na Pôdohospodárskej platobnej agentúre (PPA) a na Ministerstve pôdohospodárstva? Alebo bude drancovanie verejných financií naďalej pekne a nerušene, ako dobre pripravený, zabehnutý a fungujúci systém pokračovať, bez zodpovednosti predstaviteľov týchto inštitúcii a bez zmeny?

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *