Zo sveta

Poľský premiér sľúbil ochranu krajiny pred „tretou svetovou vojnou“ s EÚ

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Poľský premiér Mateusz Morawiecki sľúbil, že bude hájiť postoj Varšavy v prípade, že Brusel rozpúta „tretiu svetovú vojnu“ a pripraví Poľsko o sľúbené finančné prostriedky, píše denník The Financial Times.

Kríza priority práva v Poľsku ohrozila vyčlenenie Varšave financovania EÚ. Ústavný súd Poľska nedávno potvrdil prevahu ústavy republiky nad legislatívou Európskej únie kvôli niekoľkým verdiktom Súdneho dvora EÚ, ktorý odsúdil akcie poľskej vlády.

Brusel v dôsledku konfliktu už odložil schválenie balíka opatrení na obnovu poľskej ekonomiky po covide-19 v sume 36 miliárd eur.

Niektoré členské štáty Európskej komisie vyzvali k dodatočným opatreniam, ktoré môžu ohroziť desiatky miliárd eur, ktoré Európska únia každoročne vyčleňuje Varšave.

„Čo sa stane, keď Európska komisia rozpúta tretiu svetovú vojnu? Keď rozpúta tretiu svetovú vojnu, budeme hájiť naše práva pomocou všetkých zbraní, ktoré máme k dispozícii,“ cituje denník premiérovho slova.

Morawiecki dodal, že na akúkoľvek akciu s cieľom zníženia financovania bude Poľsko reagovať tvrdými odvetnými opatreniami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *