Zo sveta

Poľsky doktor, ktorý sa vysmieval odporcom vakcín, umrel pár dní po očkovaní

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Doktor v Poľsku umrel pár dní po zaočkovaní druhou dávkou vakcíny od spoločnosti Pfizer. Lekár bol známy aj tým, že sa vysmieval odporcom vakcín a konšpirátorom „A vy, všetci odporcovia vakcín a spochybňovači Covidu, pokiaľ by ste sa chceli skontaktovať s Billom Gatesom, môžete tak urobiť prostredníctvom mňa. A tiež vám viem cez moje telo poskytnúť 5G sieť,“ vysmieval sa lekár vo videu. Informuje poľský portál Newsweek.pl.

„V noci náš priateľ a spolupracovník, doktor Witold Rogiewicz náhle zomrel. Sme z tejto správy zdrvení,“ napísali kolegovia lekára na web jeho kliniky Vipclinic. Poľský gynekológ Rogiewicz, bol zaťatým zástancom vakcinácie a kritikom koronaskeptickej komunity.  Dokonca aj pri podávaní druhej dávky, ktorú natočil na video, si do nich kopol a pokúsil sa o ich zosmiešnenie.

„Daj zaočkovať seba, svojich blízkych, priateľov i pacientov. A vy, všetci odporcovia vakcín a spochybňovači Covidu, pokiaľ by ste sa chceli skontaktovať s Billom Gatesom, môžete tak urobiť prostredníctvom mňa. A tiež vám viem cez moje telo poskytnúť 5G sieť. Prepáčte, že som sa nejaký čas nehlásil, práve na mňa totiž liezol autizmus,“ hovorí vo svojom propagačnom videu lekár. A o pár dní na to, zomrel na údajnú zástavu srdca.

Dcéra poľského lekára však súvislosti úmrtia s vakcínou vylučuje

Novinárom z Newsweek.pl sa podarilo skontaktovať sa s dcérou Dr. Rogiewicza, ktorá ako študentka medicíny vysvetlila všetkým, že vakcínou to spôsobené byť nemohlo. Uviedla aj dôvod: „Dr. Witold Rogiewicz bol očkovaný vakcínou mRNA Cominrata od spoločnosti Pfizer / BioNTech . Najbežnejším nežiaducim účinkom po podaní očkovacej látky COVID-19 mRNA je bolesť a opuch v mieste vpichu, krátkodobá horúčka, zimnica, únava a bolesť hlavy. Žiadny z týchto rušivých príznakov sa u otca neobjavil, práve naopak – cítil sa veľmi dobre,“ povedala dcéra zosnulého ako argument.

Dcéra mŕtveho lekára sa rozrozprávala aj o otcových ochoreniach, ktorými trpel. „Otec mal srdcové choroby už dlho. Asi pred 15 rokmi dostal infarkt, mal aj ďalšie choroby, ako cukrovku, vysoký krvný tlak. Už nejaký čas sa cítil horšie. Mal tiež fibriláciu predsiení. V pondelok dostal môj otec pravdepodobne druhý infarkt. Mal tiež pľúcny edém a zlyhanie srdca. V úmrtnom liste je uvedené – náhla zástava srdca,“ povedala novinárom dcéra nebohého lekára.