Poľsko zmiernilo opatrenia. Tisíce ľudí v uliciach oslavovali, spievali a daktorí skoro zamrzli opití v snehu

U našich severných susedov sa zmiernili opatrenia, otvorili sa všetky obchody, či lyžiarske vleky a ľudia sa vybrali do známeho Zakopaného poriadne oslavovať. Polícia tam musela zasahovať, proti opitým ľuďom v uliciach, ktorí porušovali zákaz zhromažďovania. Portál Polandin uvádza, že v poľských Tatrách bolo cez víkend niečo cez 20-tisíc turistov.

Ľudia sa tam vybrali pre zmiernenie opatrení, lyžovať či oslavovať Valentína. Vo videu, ktoré sa objavilo na sociálnej sieti vidíme, ako davy ľudí oslavujú, spievajú bez rúšok a sú natlačení na sebe, ako by žiadna pandémia neexistovala.

Polícia na miesto dorazila a niektorých pokutovala, iní zase stihli utiecť z miesta. Niektorí boli dokonca tak opití, že ich museli zbierať z ulíc, aby nezamrzli.

V Poľsku môžu vydávať jedlo a pitie cez okienko, hotely môžu prijať polovičnú kapacitu hostí a tiež fungujú lyžiarske zjazdovky, sauny, kiná či divadlá.

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353