Slovensko

Poľsko nariadilo väzňom vyrábať milióny rúšok

Poľská národná konzervatívna vláda, ktorá nedávno zaviedla povinné rúška na verejných miestach, aby spomalila šírenie koronavírusu, nariadila väzňom, aby vyrábali milión rúšok mesačne.

Zatiaľ čo mnoho ľavicovo-liberálnych vlád prepúšťa – alebo zvažuje prepustenie – väzňov a zadržaných migrantov uprostred pandémie koronavírusu medzi obyvateľstvo, poľská vláda ich využíva, aby podporila národné úsilie proti tejto chorobe.

Väzni v 83 väzniciach vyrábajú okrem masiek tiež dezinfekčné prostriedky a osobné ochranné pomôcky, vrátane plášťov a ochranných štítov.

„Práca vo väzenských zariadeniach, ktorá počas posledného mesiaca priniesla cez milión ochranných masiek, tisíce kombinéz … ukazuje, že práca pre väzňov má veľký zmysel,“ poznamenal minister spravodlivosti Zbigniew Ziobro, v komentároch pre denník TVP

Poľsko tiež využíva prácu stoviek drobných odevných výrobcov po celej krajine prostredníctvom svojej iniciatívy, ktorej cieľom je vyrobiť 100 miliónov rúšok.

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *