Zo sveta

Poľsko: Migrantov neprijmeme! Nie je to xenofóbia ale zdravý rozum

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Poľský minister vnútra Mariusz Kamiński uistil poľských občanov, že vláda strany Právo a spravodlivosť (PiS) bude proti premiestneniu nelegálnych migrantov do Poľska a že tento názor je jasný a „neobchodovateľný“.

„Poľská vláda neprijme povinné nelegálne presídľovanie migrantov,“ uviedol podľa poľského denníka TVP Info.

Kamiński zdôraznil, že vláda tieto kroky neuskutočňuje kvôli „xenofóbii“, ale skôr vďaka „zdravému rozumu“.

„Poľská vláda nemá a nebude mať oprávnenie na zavedenie akéhokoľvek sociálneho alebo kultúrneho experimentu,“ vyhlásil minister.

„To vedie k tragickým následkom; sociálne, rasové a náboženské konflikty, „uviedol Kamiński v súvislosti s masovou migráciou prostredníctvom nútených migračných kvót.

Poľsko nezažilo v moderných časoch jediný významný teroristický útok, ale pred niekoľkými mesiacmi zmarilo rad operácií Islamského štátu v krajine od migrantov, ktorí sa pokúšali dostať do krajiny.

Kamiński tiež uviedol, že on s jeho náprotivkami zo skupiny Vyšehradskej štvorky, medzi ktoré patria Maďarsko, Česká republika a Slovensko, ako aj Slovinsko, Lotyšsko a Estónsko, zaslali Európskej komisii list, ktorý sa stavia proti premiestneniu nelegálnych migrantov do ich krajín.

Vyhlásenie sa týkalo nového paktu EÚ o migrácii a azyle, ktorý sa zverejňuje v druhom štvrťroku roku 2020.

Kamiński vysvetlil, že v marci 2020 niektoré južné krajiny EÚ zaslali Európskej komisii návrh na zavedenie rýchleho a povinného premiestnenia nelegálnych migrantov na pôdu EÚ. V apríli podporovali túto predstavu vlády Talianska, Španielska, Nemecka a Francúzska.

„V našom dokumente vyjadrujeme rozhodný odpor proti návratu myšlienky povinného premiestnenia nelegálnych migrantov na územie EÚ. Sme proti tomu a pevne tvrdíme, že takéto nástroje a riešenia nebudeme akceptovať, „zdôraznil.

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *