Politológ: Odídenci ĽSNS strane na sile výrazne neuberú. Kotleba má charizmu a autenticitu

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Politológ Ján Ruman z Filozofickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach uviedol pre agentúru SITA, že odchod viacerých mien zo strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko neuberie výrazne na sile tohto politického subjektu.

Dodal však, že isté dopady na preferenciách strany to mať bude, nie však tak zásadné, aby nemohli v budúcich parlamentných voľbách atakovať brány parlamentu.

Na otázku agentúry SITA, či si odídenci zo strany založia novú politickú stranu, Ruman odpovedal, že je to dosť pravdepodobné. Nemyslí si však, že by Kotlebovcom ,uchmatli´ značnú časť elektorátu.

„Takú charizmu a autenticitu, akou disponuje predseda ĽSNS, nemá ani Mazurek. Navyše, je ešte neskúsený. Uhrík bude v každom politickom subjekte pôsobiť ako ,stranícky intelektuál´. Každá strana ho má a mala by ho mať,“ dodal politológ.