Polícia zadržala známeho vyšetrovateľa NAKA a ďalších policajtov - MAGAZÍN 1
Slovensko

Polícia zadržala známeho vyšetrovateľa NAKA a ďalších policajtov

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Portál aktuality.sk priniesol správu, že policajná inšpekcia mala zadržať niekoľkých vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) zo známej skupiny Očistec. Pre portál to potvrdilo niekoľko zdrojov.

Tím policajnej inšpekcie rieši podozrenia, že pri vyšetrovaní veľkých káuz malo dochádzať k ovplyvňovaniu svedkov. Obvinení boli pôvodne Peter Petrov, Matej Zeman a Csaba Dömötor.

Úrad inšpekčnej služby ministerstva vnútra zadržal vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry Jána Čurillu. Spolu s Čurillom mali zadržať aj vyšetrovateľa 1. oddelenia NAKA – odbor Bratislava, Š.M aj niekoľko ďalších vyšetrovateľov, píšu noviny.sk

“Minister vnútra je znepokojený tým, čo sa deje. Vníma to ako ďalšiu účelovú akciu po tom, ako za záhadných okolností unikol z NAKA realizačný návrh na päticu mien za založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej skupiny. Považuje to za pokračovanie snahy o zastrašovanie vyšetrovateľov a jeho vnútorné presvedčenie o špinavých hrách v pozadí rastie každým dňom. Ministra vnútra neprekvapuje, že prípad dozoruje krajská prokuratúra, ktorá účelovo obvinila aj policajného prezidenta,” uviedla hovorkyňa ministerstva vnútra Barbora Turosova.