Slovensko

Polícia vysmiala Ivermektín na Slovensku: Nie je to zázračný liek na covid, ale na svrab

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Liek Ivermektín je úspešne zaregistrovaný na Slovensku. Aj keď ho u nás neodporúčajú na oficiálnu liečbu covidu, nájdu sa lekári o svete aj na Slovensku, ktorí nim vyliečili veľké množstvo pacientov. Iné štúdie zase ukazujú, že môže ísť o placebo či dokonca, že ivermektín môže do budúcna ublížiť.

Polícia SR tvrdí na svojom facebookovom profile Hoaxy a podvody – Polícia SR, že liek Ivermektín nie je na liečbu ochorenia COVID-19, ale na liečbu svrabu. 

Balenie 10 tabliet je dostupné na lekársky predpis v nemocniciach aj lekárňach. Polícia priblížila, že liek Ivermectin Exeltis bol schválený na terapiu troch ochorení, a to črevnej infekcie spôsobené červom (háďatko črevné), ďalej na infekcie krvi nazývanej mikrofilarémia, ktorú spôsobuje červ (vlasovec miazgový) a ak lekár diagnostikoval svrab (kožný roztoč pod kožou). V príbalovom letáku k lieku sa slovo COVID-19 nenachádza.

Polícia pripomína, že Ivermektín nie je zázračný liek. „Všetky vedecké štúdie, ktoré poukazujú na účinnosť lieku Ivermektín proti covidu, obsahujú vážne chyby alebo vykazujú známky manipulácie s dátami. Uviedol to server BBC s odkazom na zistenie štyroch nezávislých vedcov. Tí posudzovali všetky dostupné štúdie, v ktorých bol liek testovaný na ľuďoch nakazených koronavírusom. Rešpektované klinické testy zaoberajúce sa účinnosťou lieku potom podľa nich dospeli k záveru, že liek nemá vplyv na zdravotný stav pacientov s covidom,“ tvrdí polícia. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *