Polícia varuje! Nesnažte sa obchádzať nariadenia, inak pokuta 1000eur! - MAGAZÍN 1
Slovensko

Polícia varuje! Nesnažte sa obchádzať nariadenia, inak pokuta 1000eur!

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Od dnes platí čiastočný lockdown a Slováci majú obmedzenia, ktoré sa týkajú aj zákazu vychádzania. Platia však aj výnimky, ako napríklad nákup potravín, cesta do prácu či pohyb v prírode v rámci okresu. 

Polícia Slovenskej republiky dnes zverejnil status, v ktorom varuje, aby sa občania nesnažili vymýšľať, ako obísť nariadenia a hrozí pokutou v blokovom konaní 1000€ a v správnom konaní až 1659eur!

„Polícia bude naďalej kontrolovať dodržiavanie prijatých opatrení vládou SR, od dnes vrátane zákazu vychádzania tak, ako to robili policajti doposiaľ. Náhodné kontroly budú pokračovať a v prípade zistenia porušení bude každý prípad polícia riešiť individuálne. Sankcie taktiež zostávajú vo výške ako doposiaľ, v blokovom konaní do 1000,- Eur a v správnom konaní do 1659,- Eur.“ varuje Polícia.

Ďalej však dodáva, že na hraniciach okresov nebudú policajné kontroly.

„V prvom rade si treba uvedomiť, že je vyhlásený núdzový stav a vláda SR, hlavný hygienik SR a komisia prijali opatrenia proti šíreniu pandémie, na ktorú denne umierajú ľudia. V tejto súvislosti by malo byť prvoradé držať sa prijatých opatrení a čo najviac sa zdržiavať doma. Nikto nechce vzbudzovať dojem strachu z razantných zákrokov polície v prípade monitoringu dodržiavania obmedzenia vychádzania. Žiadame občanov, aby sa nesnažili obchádzať nariadenia a vymýšľať spôsoby, ako sa reštrikciám vyhnúť. V súvislosti so zákazom vychádzania nebudú policajné kontroly na hraniciach okresov.“

V sobotu otestovali do obeda 21-tisíc ľudí a 750 je infekčných na koronavírus