Polícia už bude dávať pokuty za nenosenie rúška rovno bez napomenutia, povedal Matovič

V relácii na rádiu Expres s Braňom Závodským to povedal premiér Igor Matovič.

„Čiže samozrejme, že polícia bude kontrolovať a bude dávať pokuty bez možnosti napomenutia. Čiže keď niekoho zbadá bez rúška automaticky ten človek musí zaplatiť pokutu….“

Výšky pokút budú záležať od toho, v akom rizikovom mieste človek nemal na sebe rúško. Čim rizikovejšie, tým vyššia pokuta. Premiér Matovič vyzýva, aby sme odmietali rodinné oslavy a podobné akcie, dokonca pripúšťa aj lockdown.

„Je mi ukradnuté, akú mám podporu. Ja mám teraz zodpovednosť za zdravie a životy ľudí,“ presviedča premiér v Exprese. „Nemám žiadnu ambíciu byť druhýkrát premiérom,“ zdôrazňuje.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353