Slovensko

Polícia sa chváli ďakovným správami. Ľuďom vraj bolo zle z protestu a ľutujú policajtov

Polícia Slovenskej republiky sa na sociálnej sieti pochválila ďakovnými správami od ľudí.

Tí mali posielať na sociálnej sieti ďakovné správy policajtom za to, že dobre zvládli utorkový veľký protivládny protest. Zo správ, ktoré zverejnila polícia, to však vyzerá, ako keby na tom proteste boli len samí vandali a výtržníci. Aj keď sa na proteste našiel aj zranený policajt či účastníci protestu, celkovo bol protest pokojný. Dôkazom toho sú aj reportáže či články rôznych novinárov.

Pozrite si napríklad reportáž portálu Kultúrblog, ktorá zachytáva utorkový protest a kde môžete vidieť, že tam neboli len agresívni ľudia či extrémisti, ako to opisujú médiá, alebo minister obrany, ktorý nazval ľudí na proteste opicami či psychopatmi.

Bývalý komentátor portálu Aktuality.sk, Dag Daniš tiež opísal situáciu na proteste

“Pôvodne člen Smeru, dnes bojovník proti Smeru Jaro Naď tvrdí, že na protestoch boli len opice, klauni, psychopati a extrémisti. Je to ten istý minister, ktorý chcel na protesty nasadiť armádu. Presne 17. novembra. No, takže takto, mílí páni: viacerí ľudia, s ktorými som hovoril pred Prezidentským palácom, volili vo februári Matoviča. Aj mladší, aj starší a aj tí, čo prišli do Bratislavy vlakom… Nie všetci boli “náckovia” a “mafiáni”, ako to zobrazili televízne kanály. Na námestie exvoliči Obyčajných neprišli za Kotlebom, ani za Ficom, prišli preto, že ich vláda sklamala a prišli vyjadriť protest (ako je to bežné vo všetkých krajinách Európy). Dôvody:- poburuje ich, že Matovič s Naďom im nadávajú do luzy (tak ako nadávajú lekárom alebo komukoľvek, kto kriticky vystúpil)- pobúrilo ich, že opatrenia, ktoré ľudí oberajú o prácu, sú chaotické a vyhlásené plošne a na dobu neurčitú (čo by bolo v iných krajinách nepriechodné, opatrenia sa tam spravidla vyhlasujú od-do, slušne)- pobúrilo ich vydieranie vlády pri plošnom testovaní (tvrdenie, že aj Rakúsko ide do celoštátneho testovania, je klamstvo… tak, ako sa to urobilo so Slovákmi, by to bolo inde nemysliteľné)- pobúrilo ich, že Matovič robí z ľudí a ich detí, čo nemôžu ísť do školy, rukojemníkov svojho hlúpeho sporu s SaSSlovom, poburuje ich, že vláda sa tu správa k ľuďom ako k dobytku. A zakrýva sa pri tom Kotlebom, Ficom, mafiou a inými zaklínadlami. Ak chcú Matovič s Naďom ďalej vulgárne nadávať svojim voličom (dnes už bývalým), treba to vziať na vedomie. Je to ich rozhodnutie a ich vizitka. Mimochodom, ulicu, kde býva Matovič, stráži polícia. Úrad vlády strážili stovky policajtov. Matoviča vozia v opancierovanej limuzíne… A nie, vážení, nie je to tým, že Slováci sú bojovný, vzodorovitý národ. Ani omylom. Je to len tým, že arogantní prominenti okolo Matoviča sú dnes pravý opak slušných, “obyčajných ľudí”.” napísal Daniš.