Polícia odmietla Naďove trestné oznámenie na Kotlebu s Mazurekom za projekt MOVIR - MAGAZÍN 1
Slovensko

Polícia odmietla Naďove trestné oznámenie na Kotlebu s Mazurekom za projekt MOVIR

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Minister obrany Jaroslav Naď pred nedávnom podal trestné oznámenie na šéfa ĽSNS Mariana Kotlebu a jeho bývalého poslanca Milana Mazureka za šírenie poplašnej správy. Polícia toto trestné oznámenie odmietla.

„Trestné oznámenie bolo vyšetrovateľom Policajného zboru odmietnuté v zmysle ustanovení Trestného poriadku,“ tvrdí polícia a zároveň sa ministerstvo obrany odvolalo.

O čo išlo?

Ministerstvu obrany a teda Naďovi sa nepáčilo, že Kotleba s Mazurekom riešili tému projektu Movir. Podľa nich je projekt Movir systém, ktorý vytvorí elektronické väzenie pre nakazených či neočkovaných.

Systém MOVIR (Mobilný monitorovací systém pre ochranu izolovaných a rizikových skupín obyvateľstva pred šírením vírusových ochorení) bude stáť Slovensko viac ako 3,6 milióna eur.

Kotleba oslovil odborníka, ktorého nechce bližšie predstavovať, ktorý sa dlhodobo zaujíma o elektroniku a technické systémy a ten mu povedal, že systém, ktorý vytvára vláda bude elektronické väzenie. Systém podľa neho dokáže presne identifikovať osoby, ktoré sa budú musieť nachádzať vo vyhradenom priestore. Šéf ĽSNS tento projekt nazýva elektronické väzenie.

„Cieľom projektu je vytvorenie a otestovanie mobilného monitorovacieho
systému určeného na ochranu izolovaných skupín obyvateľstva pred šírením
vírusových ochorení alebo opačne na ochranu obyvateľstva pred
izolovanou skupinou identifikovanou ako zdroj rizika, vrátane návrhu,
vývoja a overenia modelov správania sa jednotlivcov a entít.“ píše sa na webovej stránke projektu.

Ďalej sa na webe projektu uvádza, že pôjde o mobilné senzorické zariadenie, ktoré si bude vedieť vytvárať elektrickú energiu samostatne a ktoré bude splývať s prostredím, aby nenarúšalo psychickú záťaž ľudí. „Ten odborník z Vojenskej akadémia to vysvetlil úplne jasne. Má ísť o moduly, ktoré bežný človek bude pokladať za súčasť prirodzeného prostredia, v ktorom sa bude nachádzať. To znamená, vznikne napríklad nejaký tábor, kde ľudia budú umiestnení a tento elektronický mobilný systém, bude súčasťou toho tábora, ale v takej forme, že ľudia nebudú vedieť, že ten systém tam v podstate je nainštalovaný. To znamená, niečo sa môže tváriť ako lampa, niečo sa môže tváriť ako strom, niečo sa môže tváriť ako kameň,…..()“ hovorí Kotleba.

Kotleba kritizuje ministra obrany Jaroslava Naďa, ktorého označil ja globalistu, a podľa neho si Slováci zvolili vládu, ktorá vytvára takéto experimenty, ktoré skúša na Slovákoch. Partnerom projektu je aj výcviková vojenská oblasť Lešť, kde Kotlebu ako jediného nechceli pustiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *