Polícia kontrolovala aj bezdomovcov, aby po ôsmej nevychádzali z domu

Na Slovensku platí prísny lockdown a po novom je zakázané vychádzať von po 20:00 do 01:00. Výnimka platí na cestu do práce či na pohotovosť.

Televízia Markíza robila reportáž v Prešove spolu s políciou, ktorá dohliadala na nariadenia v uliciach. Hneď prvý dostal pokutu muž, ktorý po ôsmej večer vyšiel pred dom v papučiach, aby si od známych vzal peniaze. Policajti mu dali 50€ pokutu.

V reportáži natočili aj bezdomovca, ktorý by nemal po ôsmej vychádzať z domu. On však tvrdí, že sa vybral do mesta. Niektorí môžu byť v útulkoch pre ľudí bez domova, no odmietajú to a tvrdia, že peniaze nemajú. Ďalšia bezdomovkyňa sa rozhodla prespať na stanici. V Prešove funguje napríklad Útulok Archa, kde človek bez domova môže prespať za cenu od 0,00€ do 3,00€ (podľa cenníka na webe). Priestupok bezdomovca polícia vyriešila napomenutím a dodala, že ich cieľom nie je pokutovať ľudí, ale to, aby ľudia pandemické nariadenia dodržiavali.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353