Slovensko

Polícia kontrolovala aj bezdomovcov, aby po ôsmej nevychádzali z domu

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Na Slovensku platí prísny lockdown a po novom je zakázané vychádzať von po 20:00 do 01:00. Výnimka platí na cestu do práce či na pohotovosť.

Televízia Markíza robila reportáž v Prešove spolu s políciou, ktorá dohliadala na nariadenia v uliciach. Hneď prvý dostal pokutu muž, ktorý po ôsmej večer vyšiel pred dom v papučiach, aby si od známych vzal peniaze. Policajti mu dali 50€ pokutu.

V reportáži natočili aj bezdomovca, ktorý by nemal po ôsmej vychádzať z domu. On však tvrdí, že sa vybral do mesta. Niektorí môžu byť v útulkoch pre ľudí bez domova, no odmietajú to a tvrdia, že peniaze nemajú. Ďalšia bezdomovkyňa sa rozhodla prespať na stanici. V Prešove funguje napríklad Útulok Archa, kde človek bez domova môže prespať za cenu od 0,00€ do 3,00€ (podľa cenníka na webe). Priestupok bezdomovca polícia vyriešila napomenutím a dodala, že ich cieľom nie je pokutovať ľudí, ale to, aby ľudia pandemické nariadenia dodržiavali.