Polícia by sa nemala starať do Rómov, ktorí si berú drevo. Les vraj patrí im, lebo tam žijú roky, píše Adam

Polícia na sociálnej sieti informovala o krádeži dreva pod Tatrami. Muži zákona chytili niekoľkých osadníkov, ktorí si chceli odniesť drevo domov.

„Včera dopoludnia boli v katastrálnom území nad obcou Stráne pod Tatrami policajnou hliadkou prichytení 6 obyvatelia miestnej osady z obce Stráne pod Tatrami, ktorí sú podozriví z krádeže dreva,“ uviedli na sociálnej sieti.

„Keď boli pristihnutí pri čine, každý z nich si z neďalekého lesa niesol po jednom kuse rozštiepeného stromu smrek. Kusy dreva boli dlhé 3 až 4 metre a mali priemer od 20 do 30 centimetrov.“ dodáva Polícia.

Počin polícia sa však nepáčil niekoľkým diskutujúcim v príspevku a myslia si, že Rómovia by mali mať právo si brať drevo z lesa, pretože Rómovia žijú roky v lesoch a patrí im. Polícia by sa vraj nemala starať. Adam dokonca tvrdí, že Rómovia doniesli na Slovensko kultúru a ideme ich trestať za kúsok dreva.

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353