Slovensko

Polícia by sa nemala starať do Rómov, ktorí si berú drevo. Les vraj patrí im, lebo tam žijú roky, píše Adam

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Polícia na sociálnej sieti informovala o krádeži dreva pod Tatrami. Muži zákona chytili niekoľkých osadníkov, ktorí si chceli odniesť drevo domov.

„Včera dopoludnia boli v katastrálnom území nad obcou Stráne pod Tatrami policajnou hliadkou prichytení 6 obyvatelia miestnej osady z obce Stráne pod Tatrami, ktorí sú podozriví z krádeže dreva,“ uviedli na sociálnej sieti.

„Keď boli pristihnutí pri čine, každý z nich si z neďalekého lesa niesol po jednom kuse rozštiepeného stromu smrek. Kusy dreva boli dlhé 3 až 4 metre a mali priemer od 20 do 30 centimetrov.“ dodáva Polícia.

Počin polícia sa však nepáčil niekoľkým diskutujúcim v príspevku a myslia si, že Rómovia by mali mať právo si brať drevo z lesa, pretože Rómovia žijú roky v lesoch a patrí im. Polícia by sa vraj nemala starať. Adam dokonca tvrdí, že Rómovia doniesli na Slovensko kultúru a ideme ich trestať za kúsok dreva.