Policajtov zbili a vyhnali, keď kontrolovali nariadenia? "Sadni do toho auta a vypadni!" (Video) - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Policajtov zbili a vyhnali, keď kontrolovali nariadenia? “Sadni do toho auta a vypadni!” (Video)

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Na sociálnej sieti sa od večera šíri video, kde polícia zasahuje proti agresívnym občanom. Prvotné informácie hovorili o tom, že hliadka kontrolovala nariadenia. Nakoniec sa zistilo, že policajti prišli na miesto riešiť nepokoje medzi futbalovými fanúšikmi.

Podľa popisu by malo ísť o miesto pri českom meste Brno. Dvaja policajti v totálnej prevahe nedokázali vyriešiť situáciu s opitými občanmi. Tí ich brutálne napádali a celá situácia sa vyhrotila až tak, že policajti museli z miesta činu utiecť.

“K incidentu podľa polície došlo v sobotu 15. 5. 2021 o 21:45 pred reštauráciou Krček v Uherskom Hradišti po ukončení ligového zápasu medzi futbalistami domáceho Slovácka a pražskými Bohemians. Incident sa udial po tom, čo jeden z fanúšikov kopol do prechádzajúceho služobného vozidla a opľul čelné sklo, ako uviedla policajná hovorkyňa Simona Kyšnerová.” uvádza CNN Prima News

“Dvojčlenná hliadka preto z automobilu vystúpila a išla incident riešiť. Pritom boli obaja policajti napadnutí najmenej šiestimi zjavne podnapitým osobami, ostatní ľudia sa prizerali a napadnutia si natáčali, “opísala Kyšnerová.