Policajti v Čechách vystúpili na proteste proti očkovaniu. Obrovská odvaha toto povedať nahlas - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Policajti v Čechách vystúpili na proteste proti očkovaniu. Obrovská odvaha toto povedať nahlas

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Demonštrácie, ktoré organizovalo české hnutie Chcípl PES a ktoré boli zamerané proti povinnému očkovaniu proti covidu-19, sa nevyplatili policajtom, ktorí na nich vystúpili.

Podľa portálu Neovplyvní.cz totiž strážcov zákona teraz čaká kárne konanie. Spomínaný portál prišiel s informáciou, že si policajné prezídium myslí, že vystupovanie policajtov na akcii politického hnutia a ich komentáre boli neprípustné.

V hre je tak kárne konanie, ktoré by sa podľa všetkého malo týkať Libora Vítka z brnenského školského policajného strediska a Marka Kopeckého z útvaru policajného vzdelávania.

Informácie o pripravovanom kárnom konaní následne potvrdila hovorkyňa prezídia Kateřina Rendlová, zdržala sa však akýchkoľvek podrobností.

„Rokovania policajtov vystupujúcich na zhromaždení politického hnutia považujeme za dôvod na začatie konania vo veciach služobného pomeru. Toto konanie vedie nadriadený policajtov s personálnou právomocou,“ nechala sa počuť Rendlová.

Pokiaľ ide o spomínaných policajtov, ktorí by sa v kárnom konaní mali ocitnúť, tí sa zatiaľ k vecí nijako nevyjadrili. Podľa portálu má byť teraz jeden z nich na nemocenskej dovolenke.

Vystúpenie policajtov vo videu od času 58:00:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *