Policajti už vyklopkávajú Slovákom, ktorí šíria na internete nenávisť po smrti Lučanského

Policajný prezident Peter Kovařík dnes na tlačovej konferencii potvrdil, že polícia sleduje ľudí, ktorí šíria dezinformácie a nenávistné prejavy v súvislosti so smrťou generála Milana Lučanského.

Na sociálnych sieťach sa začali šíriť vo veľkom správy okolo smrti Lučanského a polícia ich preveruje. Niektorí ľudia majú tvoriť dezinformácie, hoaxy a nenávistné správy, ktoré už polícia začala riešiť.

„Už na tom pracujeme, preverujeme konkrétne mená, ktoré šírili a ktoré šíria aj nenávistné prejavy, ale aj výzvy na porušovanie práva. Nie je to také jednoduché, potrebujeme stotožňovať osoby, ktoré to urobili, nielen na základe profilu. Musíme zistiť, kto konkrétne a akým konkrétnym spôsobom naplnil znaky trestného činu,“ povedal Kovařík.

Niektorým podľa policajného prezidenta už aj zaklopala polícia na dvere. „Niektorým sme už zaklopali, už to robíme. Je pre nás vážnym porušovaním práva, ak niekto v tejto situácii vyzýva, aby ľudia nerešpektovali pravidlá,“ informoval Kovařík. 

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353